Polskie Radio Dzieciom

Karolina Olszewska o słowach którymi posługują się tylko tancerze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 17:41
"Śpiewać każdy może" tak mówią słowa pewnej piosenki, a czy każdy może tańczyć? Na to pytanie, miedzy innymi, odpowiedziała nasza gwiazda tygodnia. Karolina Olszewska - młoda tancerka, zwyciężczyni pierwszej edycji "You can dance - Nowa generacja" w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom.
Marta Powałowska i Karolina Olszewska
Marta Powałowska i Karolina Olszewska Foto: Polskie Radio Dzieciom

W Gwiazdozbiorze nie mogło zabraknąć najświeższych informacji ze świata kina, muzyki i… tańca. Gwiazdą tygodnia została osoba związana z tańcem, a w Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom zagościła Karolina Olszewska, czyli zwyciężczyni pierwszej edycji programu "You Can Dance. Nowa generacja". Karolina ma trzynaście lat, a na swoim koncie wiele niesamowitych osiągnięć. Tańczyć zaczęła, gdy miała 2,5 roku, a jej ulubiony styl tańca to modern, choć nie ogranicza się do jednego stylu. 

Posłuchaj
59:32 2022_10_16 15_00_14_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Gwiazdozbiór 16 października godz. 15:00

A co Karolina Olszewska lubi robić w wolnych chwilach? - Jeśli ten czas wolny jest, to bardzo lubię malować, na kartce, na płótnie czy na tkaninie – mówiła w "Gwiazdozbiorze" - najchętniej maluje torby płócienne lub buty. Jej nowym hobby okazało się gotowanie i pieczenie ciasteczek, a wakacje skupiła się na czytaniu książek.

Na antenie Polskiego Radia Dzieciom młoda tancerka zdradziła, czy woli tańczyć solo czy w duecie, a także o tym, jak wyglądają przygotowania do występów na scenie. Zdradziła też słowa, którymi posługują się tylko tancerze oraz powiedziała, jakie ma plany na najbliższą przyszłość.
Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.  

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zobacz zaproszenie z udziałem Karoliny Olszewskiej:


Zapraszamy do Polskiego Radia Dzieciom.

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Karolina Olszewska
Data emisji: 16.10.2022
Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 

POLSKIE RADIO DZIECIOM - NADAJEMY NA DZIECIĘCEJ FALI! 
ZOBACZ SPOT PR DZIECIOM:

Zobacz także
Czytaj także

"Gwiazdozbiór" - premierowa audycja. Gościem Patrycja Lipińska

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 09:15
4 września swoją premierę miała nowa audycja w ramówce Polskiego Radia Dzieciom "Gwiazdozbiór".  To audycja poświęcona dziecięcym idolom ze świata muzyki, tańca, kina czy teatru. Kiedy odbędzie się premiera kolejnego singla, filmu czy spektaklu z ulubionym artystom naszych słuchaczy to tylko niektóre z informacji, jakie będzie można usłyszeć w audycji. Poza rozmowami z gwiazdami, przeniesiemy się, również na najciekawsze festiwale związane ze światem fantastyki, gier komputerowych, a nawet sportu. Gościem pierwszej audycji z cyklu jest była Patrycja Lipińska, zaś tematem rozmowy konkurs Piosenki Europejskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Gwiazdozbiorze" o Tour de Pologne Junior opowiedział Oliwier Bojnarowicz

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 23:06
Tegoroczną edycję wyścigu Tour de Pologne Junior zwyciężył Oliwier Bojnarowicz – młody kolarz, dla którego ta wygrana jest jednym z jego większych osiągnięć. Jak wyglądały jego przygotowania do tego wyścigu i co motywuje go do pracy nad kondycją? O tym usłyszeć można w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykły świat literatury dziecięcej z Grzegorzem Kasdepke

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 10:00
Audycja Gwiazdozbiór pełna jest ciekawostek i informacji ze świata filmu i muzyki. Gwiazdą tygodnia jest Grzegorz Kasdepke, wraz z którym przenieśliśmy się do niezwykłego świata dziecięcej literatury. Czy Kasdepke od zawsze lubił czytać książki? Co wydarzyło się podczas jednego ze spotkań autorskich, którego był gościem? Jaką drogę musi przejść tekst zanim stanie się książką? Gość Gwiazdozbioru opowiedział również, jak wyglądała ceremonia pasowania go na Kawalera Orderu Uśmiechu i skąd czerpie pomysły na przygody swoich bohaterów literackich.
rozwiń zwiń