!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Gwiazdozbiór" - premierowa audycja. Gościem Patrycja Lipińska

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 09:15
4 września swoją premierę miała nowa audycja w ramówce Polskiego Radia Dzieciom "Gwiazdozbiór".  To audycja poświęcona dziecięcym idolom ze świata muzyki, tańca, kina czy teatru. Kiedy odbędzie się premiera kolejnego singla, filmu czy spektaklu z ulubionym artystom naszych słuchaczy to tylko niektóre z informacji, jakie będzie można usłyszeć w audycji. Poza rozmowami z gwiazdami, przeniesiemy się, również na najciekawsze festiwale związane ze światem fantastyki, gier komputerowych, a nawet sportu. Gościem pierwszej audycji z cyklu jest była Patrycja Lipińska, zaś tematem rozmowy konkurs Piosenki Europejskiej.
Marta Powałowska - dziennikarka PRD i Patrycja Lipińska - wokalistka
Marta Powałowska - dziennikarka PRD i Patrycja Lipińska - wokalistkaFoto: PR

Konkurs Piosenki Eurowizji to najstarszy eurowizyjny konkurs. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1956 roku. To wszystko za sprawą Europejskiej Unii Nadawców, która stwierdziła, że taki konkurs powinien powstać. W finale Eurowizji biorą udział reprezentanci ponad dwudziestu krajów. Oprócz wspaniałej statuetki, która trafia na ręce laureata, kraj, którego przedstawiciel zwyciężył, staje się gospodarzem konkursu w przyszłym roku. Finał Eurowizji Junior będzie miał miejsce 11 grudnia. 

Posłuchaj
57:58 [DAB]Dzieciom (PCM) 4 wrzesień 2022 15_00_08.mp3 "Gwiazdozbiór" - premierowa audycja. Gościem Patrycja Lipińska_4.09.22.

Dzisiaj startuje pierwszy odcinek „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022”, w którym to programie zostanie wybrany polski reprezentant na tegoroczną Eurowizję. W związku z tym w pierwszej w historii odsłonie „Gwiazdozbioru” na antenie Polskiego Radia Dzieciom rozmawiamy właśnie o wokalnej stronie Eurowizji. Gwiazdą tygodnia i dzisiejszego wydania audycji „Gwiazdozbiór” jest rekordzistka Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, Patrycja Lipińska. Zapraszamy do wysłuchania!

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska

Gość: Patrycja Lipińska - wokalistka

Data emisji: 04.09.2022

Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jakie kompetencje i umiejętności będą ważne na rynku pracy, kiedy dorosną dzisiejsze maluchy? 

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 17:57
Z badań wynika, że zawody tej stosunkowo niedalekiej przyszłości nie są jeszcze znane. Ponad połowa zawodów, które będą w przyszłości wykonywać nasze dzieci jeszcze nie istnieje. Coraz częściej odchodzi się od traktowania twardych kompetencji potwierdzonych kursami, certyfikatami i zaświadczeniami jako wyznaczniki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa z autorem książki "Lewandowski. Jak wygrać marzenia"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2022 22:46
10 września 1972 roku piłkarska reprezentacja Polski na Stadionie Olimpijskim w Monachium zmierzyła się w finale olimpijskim z Węgrami. Orły Kazimierza Górskiego wygrały 2:1 po dwóch bramkach Kazimierza Deyny.
rozwiń zwiń