Polskie Radio Dzieciom

Oliwia Ogorzelska - aktorstwo od przedszkola do planu filmowego

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 10:21
Gościem audycji Gwiazdozbiór jest młoda aktorka Oliwia Ogorzelska z dużym dorobkiem ekranowym, znana głównie z filmu młodzieżowego "Czarny Młyn", w którym zagrała główną rolę. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom mówiła o marzeniach i ich realizacji, dorobku artystycznym, planach na przyszłość, a także o tym, jak łączyć szkołę z codziennymi obowiązkami aktorki.
Oliwia Ogorzelska w Polskim Radiu Dzieciom. Posłuchaj rozmowy audycji Gwiazdozbiór
Oliwia Ogorzelska w Polskim Radiu Dzieciom. Posłuchaj rozmowy audycji "Gwiazdozbiór"Foto: PR

Na temat Gwiazdy Tygodnia w PRD mało jest informacji w internecie. Jak sama przyznaje, jej życie prywatne pozostało życiem prywatnym. Zamiłowanie Oliwii do aktorstwa pojawiło się już w przedszkolu. Z czasem przeniosła się na większą scenę, a dokładniej scenę szkoły podstawowej, gdzie przedstawienia tworzone były z wielką miłością – nie brakowało oprawy muzycznej, chóru i tancerzy, dzięki czemu bohaterka Gwiazdozbioru mogła spróbować wszystkiego w bardzo młodym wieku. Gdy wraz z rodziną przeprowadziła się do stolicy, postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie filmowym. 

Posłuchaj
59:00 2022_10_30 15_00_04_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Rozmawiamy o aktorstwie. Oliwia Ogorzelska w Polskim Radiu Dzieciom

Oliwia ma 16 lat, a jej dotychczasowy dorobek filmowy robi niemałe wrażenie. Jej pierwszym wygranym castingiem był ten do filmu młodzieżowego "Czarny młyn". Oprócz hitów kinowych grała też w licznych serialach. Brała również udział w programach telewizyjnych. Jak mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w przyszłości chciałaby grać na teatralnych deskach, a także działać w dubbingu. – Bardzo chciałabym spróbować swoich sił za granicą, po angielsku – zdradziła Oliwia Ogorzelska, mówiąc o swoich marzeniach – Lubię pisać opowiadania, wiersze i scenariusze. To właśnie scenariusze, choć teraz pisane do szuflady, mogą być istotne w przyszłości Oliwii. Chciałaby bowiem, aby choć jeden z jej projektów został kiedyś zekranizowany.  

Więcej na temat zawodu aktora i tego, jak dążyć do realizacji swoich marzeń w Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Piosnki, które usłyszeć można w załączonej audycji:

Utwory użyte w audycji -  do zamieszczenia w artykule:
- OK - Carla Fernandes
- W niej cały świat - Julia Wieniawa
- Second chance - Cast of High School Musical The Series
- Just sing - Justin Timberlake, Anna Kendrick, Kelly Clarkson, Mary J. Blige, Anderson.Paak & Kenan Thompson
- Czarny młyn - Sara James, Kuba Szmajkowski
- Con arte - Solea
- Gasnę - Marcin Maciejczak
- It's a Jungle Out Here - z filmu Rio 2

Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Oliwia Ogorzelska – aktorka
Data emisji: 30.10.2022
Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 

Zobacz także
Czytaj także

Niezwykły świat literatury dziecięcej z Grzegorzem Kasdepke

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 10:00
Audycja Gwiazdozbiór pełna jest ciekawostek i informacji ze świata filmu i muzyki. Gwiazdą tygodnia jest Grzegorz Kasdepke, wraz z którym przenieśliśmy się do niezwykłego świata dziecięcej literatury. Czy Kasdepke od zawsze lubił czytać książki? Co wydarzyło się podczas jednego ze spotkań autorskich, którego był gościem? Jaką drogę musi przejść tekst zanim stanie się książką? Gość Gwiazdozbioru opowiedział również, jak wyglądała ceremonia pasowania go na Kawalera Orderu Uśmiechu i skąd czerpie pomysły na przygody swoich bohaterów literackich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Olszewska o słowach którymi posługują się tylko tancerze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 17:41
"Śpiewać każdy może" tak mówią słowa pewnej piosenki, a czy każdy może tańczyć? Na to pytanie, miedzy innymi, odpowiedziała nasza gwiazda tygodnia. Karolina Olszewska - młoda tancerka, zwyciężczyni pierwszej edycji "You can dance - Nowa generacja" w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowa Konferencja Korczakowska

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2022 17:41
W "Gwiazdozbiorze" odwiedziliśmy siedzibę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, w którym 20 października odbyła się Międzynarodowa Konferencja Korczakowska. Co się wówczas działo? Jakie tematy poruszano? Co ma wspólnego Janusz Korczak z prawami dziecka? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń