Polskie Radio Dzieciom

W "Gwiazdozbiorze" relacja z XI edycji Cavaliady w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2022 17:00
W "Gwiazdozbiorze" gościliśmy na warszawskim Torwarze, gdzie odbywa się Cavaliady, czyli międzynarodowe zawody jeździeckie, w ramach których rywalizowali ze sobą zawodnicy najróżniejszych konkurencji w najróżniejszym wieku. Były emocje sportowe na najwyższym poziomie, a także widowiskowe konkursy specjalne i uroczyste pokazy oraz atrakcje dla publiczności. Podczas Cavaliady nie mogło oczywiście zabraknąć koni, które są tutaj prawdziwymi gwiazdami. 
Cavaliada 2022
Cavaliada 2022Foto: PR

CAVALIADA to wielkie święto jeździectwa – już tradycyjnie od 11 lat na Torwarze organizujemy to święto, które skupia całą branżę jeździecką, największe wydarzenie jeździeckie w Polsce i nie tylko, bo w tej części Europy. Zaliczane do światowego rankingu i Pucharu Świata Ligi Centralnej – mówił dyrektor Cavaliady Tour – oprócz sportu zawodowego jest mnóstwo rzeczy dla dzieci, dla rodzin i to jest tez istotna rola Cavaliady. 

Posłuchaj
59:48 2022_11_13 15_00_13_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 W "Gwiazdozbiorze" relacja z XI edycji Cavaliady w Warszawie

Zarówno miłość do koni i jeździectwa, jak i sama Cavaliady nie ma ograniczeń wiekowych. Oprócz doświadczonych zawodników, są także młodzi jeźdźcy, a zainteresowanie jazdą konną i udziałem w zawodach wzrasta z roku na rok. – Aby jeździectwo w Polsce się rozwijało, powinniśmy zachęcać młodzież do tego, żeby próbowała, startowała i później wygrywała na największych i najlepszych światowych arenach zawody w najwyższej randze – zauważył Jakub Patelka.

CAVALIADA trwa cztery dni, a każdy kolejny dzień przynosi inne atrakcje i konkurencje. – Dzisiaj jesteśmy w Warszawie, ale już niedługo, za miesiąc w Poznaniu, następnie w Sopocie, potem wielki finał w Krakowie. My się rozwijamy i chcemy, aby każdy w całej Polsce miał bliski dostęp do tego, aby odwiedzić to wspaniałe miejsce i wspaniałe święto jeździectwa – dodał dyrektor Cavaliady. 

Zwyciężczyni w kategorii mini, Zofia Wierucka, na swoim kucyku o imieniu Cykor jeździ już od trzech lat i regularnie bierze udział w zawodach. Jeździć konno zaczęła w wieku lat siedmiu i od razu poczuła, że to jest to, co chce robić.  

Zwycięstwo Alicji Marszałek Filipek w kategorii midi to jej pierwsze wystąpienie podczas Cavaliady Future – Cavaliada była moim marzeniem i nie pomyślałabym nigdy, że pierwszy mój start zakończy się pierwszym miejscem – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 

Tego, co na temat jazdy konnej mówili inni młodzi uczestnicy Cavaliady, dowiecie się słuchając Gwiazdozbioru. Zapraszamy! 

Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Jakub Patelka – dyrektor Cavaliady Tour, Zofia Wierucka – zwyciężczyni w kategorii mini, Alicja Marszałek Filipek – zwyciężczyni w kategorii midi.
Data emisji: 13.11.2022
Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 

Zobacz także
Czytaj także

Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 16:00
Aktualnie wszyscy w Polsce żyją tegoroczną edycją Eurowizji Junior. 25 września poznamy nazwisko polskiego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję dla dzieci. Tym razem w naszym Gwiazdozbiorze rozmawiamy z czterema młodymi gwiazdami, czyli tegorocznymi finalistami Szansy na sukces Eurowizji Junior 2022. O tym, kto z Polski pojedzie do Armenii na konkurs, zadecydują zarówno jurorzy, jak i publiczność przed telewizorami. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Olszewska o słowach którymi posługują się tylko tancerze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 17:41
"Śpiewać każdy może" tak mówią słowa pewnej piosenki, a czy każdy może tańczyć? Na to pytanie, miedzy innymi, odpowiedziała nasza gwiazda tygodnia. Karolina Olszewska - młoda tancerka, zwyciężczyni pierwszej edycji "You can dance - Nowa generacja" w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowa Konferencja Korczakowska

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2022 17:41
W "Gwiazdozbiorze" odwiedziliśmy siedzibę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, w którym 20 października odbyła się Międzynarodowa Konferencja Korczakowska. Co się wówczas działo? Jakie tematy poruszano? Co ma wspólnego Janusz Korczak z prawami dziecka? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń