Polskie Radio Dzieciom

Magiczny Gwiazdozbiór. Gwiazdą tygodnia iluzjonista Kacper Mysiorek

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 10:10
Kacper Mysiorek jest iluzjonistą, który wystąpił dotychczas w trzynastu krajach na pięciu kontynentach, a w czerwcu tego roku trafił do finału Mistrzostw Świata w Iluzji. Teraz patrzy na te Mistrzostwa jako coś, co zamknęło pewien rozdział w jego życiu. Wcześniej występował na ulicy.  
Kacper Mysiorek gościem Gwiazdozbioru w PR Dzieciom
Kacper Mysiorek gościem "Gwiazdozbioru" w PR Dzieciom Foto: PR

Swoją przygodę z iluzją rozpoczynał od najmłodszych lat. Kilka miesięcy po nauczeniu się sztuczek zaczął występować na ulicy. Gdy dawał pierwsze pokazy, był nastolatkiem. Występował w wakacje i dni wolne od szkoły. – W trzeciej klasie liceum, jak rodzice pytali o wybór studiów powiedziałem, że studiów raczej nie planuję na ten moment, ale chciałbym podróżować po świecie i występować na ulicy. 

W różnych krajach podejście do iluzji różni się, ale inny jest także odbiór artystów ulicznych. W Polsce takie występy budzą ogromną ciekawość. Jak zdradził Kacper Mysiorek, nietrudno jest zgromadzić wokół siebie publiczność przekraczającą sto osób.  

Posłuchaj
60:08 2022_12_04 15_00_07_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Gwiazdozbiór 4 grudnia godz. 15:00

- We wczesnych latach zajmowania się iluzją, kiedy dopiero poznawałem cały ten świat, kiedy się tego wszystkiego uczyłem, bardzo chciałem występować i miałem dużo kolegów, którzy lubili robić sztuczki dla robienia sztuczek, ja bardzo chciałem iść z tym do ludzi i troszeczkę poczuć się w jakiś sposób docenionym, troszeczkę chciałem być w centrum uwagi, więc siłą rzeczy naturalnie to przyszło, że zacząłem występować na ulicy – wytłumaczył na antenie Polskiego Radia Dzieciom iluzjonista.

Jedną z jego popisowych sztuczek jest wyswobodzenie się z kajdan, kaftana bezpieczeństwa i łańcuchów w bardzo krótkim czasie - Harrym Houdinim zainteresowałem się w wieku 16-17 lat,  bo w iluzji brakowało mi dreszczyku emocji. Występując na ulicy, robiąc sztuczki z kartami i piłkami, brakowało mi elementu, który będzie trzymał ludzi w napięciu, gdzie do ostatniej chwili będą się zastanawiać, czy to się na pewno uda – wspomniał iluzjonista.   

O magii, iluzji i najlepszych sztuczkach w audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji! 

Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Kacper Mysiorek – iluzjonista
Data emisji: 04.12.2022
Godzina emisji: 15:00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 


Zobacz także
Czytaj także

Niezwykły świat literatury dziecięcej z Grzegorzem Kasdepke

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 10:00
Audycja Gwiazdozbiór pełna jest ciekawostek i informacji ze świata filmu i muzyki. Gwiazdą tygodnia jest Grzegorz Kasdepke, wraz z którym przenieśliśmy się do niezwykłego świata dziecięcej literatury. Czy Kasdepke od zawsze lubił czytać książki? Co wydarzyło się podczas jednego ze spotkań autorskich, którego był gościem? Jaką drogę musi przejść tekst zanim stanie się książką? Gość Gwiazdozbioru opowiedział również, jak wyglądała ceremonia pasowania go na Kawalera Orderu Uśmiechu i skąd czerpie pomysły na przygody swoich bohaterów literackich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Gregorczyk gościem w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 15:00
W Gwiazdozbiorze słuchamy o nowinkach w świecie muzyki, kina oraz wsłuchujemy się w utwór, który ostatnio przekroczył 200 mln wyświetleń, czyli "Mucha w mucholocie" Aidy Nikolaychuk w aranżacji Szymona Wysockiego. Gwiazdą tygodnia jest Tomash, czyli Tomasz Gregorczyk - młody wokalista stawiający swoje pierwsze kroki w dorosłej, solowej karierze, szerszej publiczności znany jako jeden z członków zespołu 4Dreamers. Muzyka i śpiew były w jego życiu od zawsze, jednak dopiero po udziale w "The Voice Kids" pojawiła się myśl, że mógłby wiązać przyszłość ze swoją pasją.  
rozwiń zwiń