Polskie Radio Dzieciom

Dziecięce marzenia są do spełnienia. W "Gwiazdozbiorze" rozmowa z Olgą Bończyk

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 18:10
Dzisiejszy Gwiazdozbiór był wspaniałą muzyczna wyprawą - wsłuchaliśmy się w najnowszy zimowy singiel Patrycji Lipińskiej oraz singiel Ali Tracz. Gwiazdą tygodnia została Olga Bończyk - polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, prezenterka, a także wokalistka. 
Olga Bończyk gościem Polskiego Radia Dzieciom
Olga Bończyk gościem Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

– Ja tak bardzo chciałam być już na scenie, śpiewać, koncertować, grać i występować, że w zasadzie wszystko, co przypominam sobie, że robiłam w wolnym czasie poza szkołą muzyczną i odrabianiem lekcji, to zawsze wszystko się kręciło wokół tego, żeby sobie stwarzać w domu taki świat koncertowy – mówiła o swoim dzieciństwie Olga Bończyk – Z kija od szczotki i kartonu lub skakanki robiłam mikrofon, zakładałam maminą spódnicę, uczyłam się piosenek z mojego adapteru Bambino 2, śpiewałam przed lustrem i wyobrażałam sobie siebie na scenie. Jak zdradziła, nie przypomina sobie czegoś, co pociągałoby ją w inną stronę. Już od dzieciństwa nie widziała się w innej sferze zawodowej. 

Posłuchaj
60:28 2022_12_18 15_00_07_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Gwiazdozbiór 18 grudnia godz. 15:00

Przez całe dorosłe życie Olga Bończyk spełnia swoje dziecięce marzenia. Jest przekonana, że los miał na nią dokładnie taki plan. W wieku siedmiu lat dostała się do Opery Wrocławskiej, gdzie występowała przez kilka lat. Tamten czas sprawił, że w scenie zakochała się na dobre i obiecała sobie, że tak będzie wyglądał jej świat w przyszłości. Gdy miała osiemnaście lat zdała maturę i dostała się do profesjonalnego zespołu gospelowego. Od tej pory dzierżyła w dłoniach prawdziwy mikrofon, koncertując w całej Europie. Na zawodowej scenie artystycznej jest ponad trzydzieści pięć lat. Czuje się osobą spełnioną i szczęśliwą, nigdy nie żałowała wyboru swojej ścieżki, ponieważ naprawdę kocha to, co robi. 

O tym, jak Oldze Bończyk udało się połączyć pasję z życiem zawodowym, a także o spełnianiu marzeń z dzieciństwa w audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska

Gość: Olga Bończyk – aktorka, wokalistka

Data emisji: 18.12.2022

Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Międzynarodowa Konferencja Korczakowska

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2022 17:41
W "Gwiazdozbiorze" odwiedziliśmy siedzibę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, w którym 20 października odbyła się Międzynarodowa Konferencja Korczakowska. Co się wówczas działo? Jakie tematy poruszano? Co ma wspólnego Janusz Korczak z prawami dziecka? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Gregorczyk gościem w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 15:00
W Gwiazdozbiorze słuchamy o nowinkach w świecie muzyki, kina oraz wsłuchujemy się w utwór, który ostatnio przekroczył 200 mln wyświetleń, czyli "Mucha w mucholocie" Aidy Nikolaychuk w aranżacji Szymona Wysockiego. Gwiazdą tygodnia jest Tomash, czyli Tomasz Gregorczyk - młody wokalista stawiający swoje pierwsze kroki w dorosłej, solowej karierze, szerszej publiczności znany jako jeden z członków zespołu 4Dreamers. Muzyka i śpiew były w jego życiu od zawsze, jednak dopiero po udziale w "The Voice Kids" pojawiła się myśl, że mógłby wiązać przyszłość ze swoją pasją.  
rozwiń zwiń