Polskie Radio Dzieciom

Eurowizja Junior. Maja Krzyżewska w Polskim Radiu Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 13:00
- Kiedy zgłaszałam się na castingi programu "Szansa na sukces", na nic się nie nastawiałam, stwierdziłyśmy z mamą, że po prostu tam pojedziemy, będzie to fajna przygoda, jak się uda, to będzie super, jak nie, to nic, spróbujemy za rok. A dla mnie największym plusem było to, że miałam spotkać się z moją przyjaciółką z programu "The Voice Kids". Podchodziłam do tego na luzie - mówiła Maja Krzyżewska, która rozmawiała z Martą Powałowską.
Maja Krzyżewska
Maja KrzyżewskaFoto: Polskie Radio Dzieciom

W niedzielę w Nicei odbędzie się 21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele szesnastu państw. Reprezentantką Polski jest Maja Krzyżewska, która została reprezentantką Polski poprzez program "Szansa na sukces".

Ze Szeszupki do Nicei

- Miejsce, w którym żyję, to jest mój koniec świata, moja Szeszupka, w której mieszka praktycznie tyle osób, ile reprezentantów na Eurowizji. Reprezentantów jest szesnastu, a u mnie mieszka siedemnaście osób, wszyscy jesteśmy jak rodzina - mówiła. - Moim największym marzeniem od dziecka było zwiedzić Francję i ono się spełnia, jestem podekscytowana. Chciałabym jeszcze odwiedzić Tajlandię, widziałam ją na zdjęciach, bardzo mi się tam podoba - dodała Maja.

Posłuchaj
09:08 [DAB]Dzieciom (PCM) 20 listopad 2023 10_07_25.mp3 Serwis Eurowizja Junior cz. 1

Posłuchaj
09:10 [DAB]Dzieciom (PCM) 21 listopad 2023 15_39_58.mp3 Serwis Eurowizja Junior cz. 2

Posłuchaj
11:36 [DAB]Dzieciom (PCM) 22 listopad 2023 08_35_36.mp3 Serwis Eurowizja Junior cz. 3

Maja Krzyżewska wystąpi z utworem "I Just Need a Friend". - Piosenka jest generalnie o przyjaźni i o tym, jak ważne jest mieć przyjaciół wokół siebie - powiedziała.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

"Otwieramy emocje". Joszko Broda o muzyce, którą można poczuć

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2023 12:15
- W mojej wiosce w górach, w mojej kulturze mówi się tak "czujesz, czujesz mnie?", czyli "posłuchaj mnie", albo "posłuchaj nas". Tak to się odzywa w gwarze, ale to jest bardzo głębokie, bo idzie to do emocji. My mamy taki sposób na bycie z ludźmi; od dźwięku do emocji i tam się dzieją bardzo ciekawe rzeczy - mówił Joszko Broda, gość Darii Druzgały w "Muzycznych podróżach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Muzyka relaksacyjna

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2023 11:25
Czy muzyka może nas uspokoić? Oczywiście! Niemal każdy ma swoje ulubione utwory, których słuchanie wprowadza w dobry nastrój. W "Muzycznych podróżach" słuchaliśmy kompozycji stworzonych specjalnie po to, by relaksować, zmniejszać stres, przynieść odprężenie, które często mogą nam towarzyszyć w tle, gdy szukamy chwili wytchnienia lub zadumy. 
rozwiń zwiń