Ekumenia

Międzynarodowe spotkanie młodych w Taizé

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 13:32
Ok. 2 tys. młodych osób z 70 krajów w tym ok. 100 Polaków  wzięło udział w tygodniowym spotkaniu w Taizé, dedykowanym osobom w wieku 18-35 lat. W bogatym programie miały miejsce spotkania m.in. z Jeanem Vanier, Janiną Ochojską i bp. Grzegorzem Rysiem.
Materiał ilustracyjny
Materiał ilustracyjnyFoto: taize.fr

Wśród poruszanych tematów nie brakowało tych związanych z migracją, uchodźcami i chrześcijańskim spojrzeniem na dialog międzyreligijnych - także w kontekście pomocy uchodźcom, którymi bracia z Taizé od miesięcy opiekują się w ekumenicznej wiosce.

- W programie spotkania były m.in. codzienna modlitwa, rozważanie Słowa Bożego, spotkania w grupach dyskusyjnych, a także duży wybór prelekcji i warsztatów, poruszających różnorodne zagadnienia życia społeczna, politycznego, relacji międzykulturowych i międzyreligijnych - mówił w PR24 Marcin Witan.

Marcin Witan opowiedział też o Mityngu Przyjaźni Narodów oraz wizycie koptyjskiego patriarchy Tawadrosa II w Japonii.

Polskie Radio 24

_____________________

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Date emisji: 10.09.17

Godzina emisji: 00:10

Czytaj także

Projekt OKNA

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 07:31
Od czerwca działa projekt Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce "Okna". - Diakonia od lat wspiera rodziny ubogie i potrzebujące - mówiła asystent dyrektora Diakonii, Agnieszka Jelinek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sierpień mariawitów

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 22:43
Miesiąc sierpień to tradycyjnie czas obfitujący w ważne wydarzenia i uroczystości dla wiernych Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgromadzenie Światowej Wspólnoty Kościołów Reformowanych

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 07:30
W Lipsku w Niemczech odbyło się niedawno Walne Zgromadzenie Światowej Wspólnoty Kościołów Reformowanych. Zbiera się ono co kilka lat aby podsumować działalność ponad 200 kościołów reformowanych na świecie a także by wytyczać plany na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja metodystów

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 07:30
W Katowicach obradowała niedawno 96. Konferencja Doroczna Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce. W tym roku pod hasłem z ewangelii św. Mateusza "Ja jestem. Nie bójcie się".
rozwiń zwiń