Section08 - artykułowa

Partycja Markowska

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 26.05.2014
Patrycja Markowska
Patrycja Markowska, foto: mat. promocyjne

Muzyka towarzyszy jej od urodzenia. Charakterystyczną barwę głosu po raz pierwszy zaprezentowała publicznie gdy miała... 3 lata. Dziś Patrycja Markowska jest jedną  z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej.

28 maja 2013 r. ukazał się nowy album wokalistki zatytułowany „Alter Ego”, który pokrył się złotem.

„Najbardziej rockowa, najciekawsza płyta w moim dorobku. Pracowaliśmy  z zespołem zamknięci w studiu w górach. Było trudno i pięknie !. Efekty zaskoczyły nawet mnie samą” - tak o płycie opowiada sama Patrycja. Album zapowiadają cztery teledyski : „Alter Ego”, „Dzień za dniem” i „Wielokropek”. Ostatni singiel „Ocean” Patrycja śpiewa w towarzystwie Artura Gadowskiego. Jej największą pasją jest granie koncertów. Niedawno zakończyła trasę Alter Ego tour.

Wokalistka wydała dotąd 5 solowych albumów i kilkanaście singli. Wiele jej utworów przez długi czas okupowało szczyty list przebojów. Patrycja ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień muzycznych. Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wygrała Konkurs Premier, zdobyła Nagrodę Dziennikarzy. Dwa ostatnie krążki wokalistki – „Świat się pomylił” (2007) i „Patrycja Markowska” (2010), zyskały status Platynowej płyty.

  • Zobacz więcej na temat: