Section08 - artykułowa

Lato z Radiem 2014. Upalna temperatura, rekordowa publiczność, gwiazdy na scenie

Jedynka
Piotr Grabka 21.07.2014
Przysucha. Koncert Wilków
Przysucha. Koncert Wilków, foto: Sebastian Gołos/Redakcja Lata z Radiem

W miniony weekend Lato z Radiem zagościło w Przysusze i Tarnobrzegu – według oficjalnych danych w koncertach uczestniczyło odpowiednio ponad 25 i 48 tysięcy osób. Oba miasta przywitały ekipę radiowej Jedynki prawdziwie afrykańską pogodą i rewelacyjną zabawą – wystąpili m.in. De Mono, Wilki, Zakopower i Lady Pank.

W sobotę 19 lipca na targowisku miejskim w Przysusze ponad 25 tysięcy osób bawiło się podczas koncertów Kombi Łosowskiego, Wilków oraz gwiazdy wieczoru – zespołu De Mono, którego członkowie tak mówią o trasie Lata z Radiem: "Nigdy tak jak dziś" to tytuł naszego najnowszego przeboju, który oddaje atmosferę Lata z Radiem. Każde spotkanie ze słuchaczami jest niepowtarzalne. Atmosfera tego wydarzenia nie da się porównać z żadną inną. Lato, wakacje, słońce, plaża – gdziekolwiek jesteśmy, słysząc sygnał "Lata z Radiem" uruchamiamy wszystkie najlepsze, najcieplejsze wspomnienia. Mamy nadzieję, że właśnie tworzymy kolejne!

Dzień później Lato z Radiem przeniosło się do Tarnobrzega, gdzie pobito zeszłoroczny rekord frekwencji – na koncercie na półwyspie nad Jeziorem Tarnobrzeskim bawiło się 48 tysięcy osób (w 2013 r. – 45 tys.). Od niedzieli to wyjątkowe miejsce nosi oficjalnie nazwę "Półwyspu Lata z Radiem", a uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali członkini zarządu Polskiego Radia Jolanta Wiśniewska oraz prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

/Oprócz muzycznych wrażeń na uczestników imprezy czekały i inne atrakcje: na Jeziorze Tarnobrzeskim rozegrane zostały regaty o Puchar "Lata z Radiem" w klasie OPEN oraz III Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega w klasie Optimist oraz Laser.

W obu miejscowościach publiczność mogła podziwiać pokazy prawdziwej magii, które prezentował iluzjonista Maciej Pol. Koncerty jak co weekend poprowadził Bogdan Sawicki, a w studiu plenerowym słuchacze mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Karoliną Rożej i Romanem Czejarkiem.

Pierwszy Program Polskiego Radia zaprasza nie tylko na weekendowe koncerty, ale również do codziennego słuchania audycji "Lato z Radiem" – od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00. Słuchaczy ucieszą z pewnością nowe cykle: "Lato z Radiem Extra" oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami". Pierwszy z nich to interaktywny program z dużą dawką muzyki, nadawany od 16.00 do 23.00 w soboty i niedziele, który prowadzą Maria Szabłowska, Zbigniew Krajewski i Małgorzata Kościelniak. Natomiast "Lato z Radiem Pod Gwiazdami" pojawia się na antenie w nocy z soboty na niedzielę, w godz. 23.00-3.00. oraz w niedzielę w godz. 23.00-24.00. W audycji Marcin Kusy opowiada o zbliżających się występach gwiazd na trasie Lata z Radiem oraz muzycznie podsumowuje koncerty dnia.

Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Nowoczesny multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z Latem z Radiem 2014 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd Lata z Radiem. Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

Dodatkowo pod linkiem http://youtu.be/Q17VTYPpuWQ można znaleźć medley płyty "Lato z Radiem 2014", która zawiera utwory największych gwiazd polskiej estrady, takich jak: Perfect, Maryla Rodowicz, Enej, Lady Pank, Ania Wyszkoni, De Mono, Blue Café, Brathanki, Singin’ Birds, Patrycja Markowska, Agnieszka Chylińska, Bracia, Zakopower, Wilki, Golec uOrkiestra, Formacja Nieżywych Schabuff.

materiały prasowe/pg