Section08 - artykułowa

Cezary Pazura, Juliusz Machulski i ich wiekopomna chwila

Jedynka
Sylwia Mróz 23.08.2014
Aktor Cezary Pazura, podczas I Wielkiej Kumulacji Dobrego Humoru - koncertu odbywającego się w Gdańsku, wieczorem 28 czerwca tego roku w ramach XIV Festiwalu Dobrego Humoru.
Aktor Cezary Pazura, podczas I Wielkiej Kumulacji Dobrego Humoru - koncertu odbywającego się w Gdańsku, wieczorem 28 czerwca tego roku w ramach XIV Festiwalu Dobrego Humoru. , foto: PAP/Piotr Wittman

- Po pierwszym obejrzeniu "Kilera" powiedziałem do Julka Machulskiego, że właśnie coś się stało w naszym życiu; że już dawno tak fajnego filmu nie widziałem. I niechcący ja w nim zagrałem - opowiada Cezary Pazura.

Jaki jest przepis Cezarego Pazury na dobrą komedię? - Nie ma czegoś takiego, bo jest to wypadkowa bardzo wielu rzeczy. Musi być świetny scenariusz, napisany przez człowieka z głową, który ma poczucie humoru i przede wszystkim wie, z czego lubimy się śmiać, bo sam też jest widzem - wyjaśnia aktor.

W tonacji kina >>> słuchaj na moje.polskieradio.pl

Warunkiem zrobienia dobrej komedii jest również zaangażowanie do projektu świetnego reżysera, który też to rozumie i nie zabije żartu. Istotnym elementem jest też dobra obsada. - Niby potrzeba tylko tyle, ale jest bardzo ciężko zrobić dobrą komedię - opowiada Cezary Pazura. 
Czy w przypadku filmu "Kiler" jego twórcy od początku wiedzieli, że odniesie tak duży sukces? - Najpierw dostałem średnią wersję scenariusza. Był świetny pomysł, ale brakowało mu szlifu - wspomina aktor. Początkowo myślano, że będzie to średni film o niezbyt dużym zasięgu.
- Dopiero, gdy podpisałem umowę dotyczącą gaży, dostałem prawdziwy scenariusz i wtedy zrozumiałem, że popełniłem kardynalny błąd... - opowiada Cezary Pazura. Aktor podkreśla, że na planie filmowym było fantastycznie, więc jest zdania, że warto było wystąpić w tej produkcji.

Jak dodaje, po obejrzeniu filmu przyznał reżyserowi, że już dawno nie widział tak dobrej komedii. Cezary Pazura przyznaje, że uwielbia poczucie humoru i podejście do życia Juliusza Machulskiego . - Zawsze mówi, że musi zrobić jakiś film, bo nie ma co oglądać - śmieje się aktor.

Kultura w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

Jaka scena z "Kilera" najbardziej bawiła ekipę filmową w trakcie kręcenia? Jaka jest ulubiona polska komedia Cezarego Pazury? Dowiesz się, słuchając całej audycji.

Rozmawiał Roman Czejarek.

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

(sm/asz)