X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Wstydliwy problem - moczenie nocne u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 14:51
Moczenie nocne, według opinii nefrologów i urologów dotyczy około 300 tysięcy dzieci powyżej piątego roku życia. To powszechne zjawisko wywiera ogromny wpływ na jakość życia dziecka, a także funkcjonowanie całej rodziny.
Audio
  • Diagnostyka i leczenie moczenia nocnego u dzieci (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Wstydliwy problem - moczenie nocne u dzieci
Foto: Glow Images/East News

Dzieci dotknięte problemem moczenia nocnego odczuwają lęk przed kompromitacją wśród rówieśników, izolują się. W swoim środowisku, mają poczucie niższej wartości. Obawiając się reakcji otoczenia, nie uczestniczą w wyjazdach grupowych wiążących się z noclegiem.

Moczenie nocne stanowi problem nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Ze względu na brak wystarczającej wiedzy oraz wyjątkowo wstydliwy temat rodzice często bagatelizują objawy, zamykają się na problem, nie potrafią o nim mówić. Tym samym nie wiedzą jak postępować z dzieckiem co potęguje frustracje, rozdrażnienie i utratę cierpliwości w walce z problemem.
Dzieci dotknięte problemem moczenia nocnego trafiają zbyt późno do lekarza lub wcale, tymczasem wczesna diagnostyka i leczenie pozwala uchronić je przed poważnymi psychicznymi i emocjonalnymi konsekwencjami tego schorzenia.

O diagnostyce i leczeniu moczenia nocnego u dzieci mówią: dr med. Hanna Szymanik-Grzelak i dr med. Grzegorz Paruszkiewicz.

Audycję prowadził Artur Wolski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jąkanie to nie wyrok, można je zlikwidować

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 14:22
Wiele dzieci - pięcioro na sto - ma problemy z jąkaniem we wczesnym dzieciństwie. U czwórki ten problem minie, ale jeden procent wejdzie z nim w dorosłe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Połowa zgonów dzieci z powodu złego odżywiania

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 15:19
Przyczyną prawie połowy wszystkich zgonów małych dzieci na Ziemi jest złe odżywianie. Tak alarmujące statystyki opublikowali międzynarodowi eksperci na łamach medycznego tygodnika "The Lancet”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dogoterapia. Miłość psa potrafi zdziałać cuda

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 15:32
- Dogoterapia opiera się na niezwykłej więzi, jaką człowiek zawarł z psem tysiące lat temu - powiedziała w Jedynce Maria Czerwińska z Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt "CZE-NE-KA”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epidemia czerniaka: masz zmiany na skórze? Zbadaj je obowiązkowo

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 21:30
- Zasada jest prosta: zwracamy uwagę na każdą nową zmiany na skórze, która się pojawiła i zaczyna rosnąć, albo starą zmianę, która zaczyna się zmieniać. W takiej sytuacji trzeba pojawić się u dermatologa lub chirurga onkologa - zaleca onkolog prof. Piotr Rutkowski.
rozwiń zwiń