Nauka

NASA: w ten weekend nie będzie końca świata

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 17:00
Końca świata w najbliższych dniach nie będzie - uspokaja NASA, zaprzeczając internetowym plotkom. Do Ziemi nie zbliża się żadna groźna dla ludzkości asteroida.
Audio
  • NASA: w ten weekend nie będzie końca świata - IAR / Rafał Motriuk
NASA: w ten weekend nie będzie końca świata
Foto: Glow Images/East News

Internetowi prorocy zagłady twierdzą, że w weekend kosmiczna skała uderzy w Ziemię w rejonie Puerto Rico. I obróci w pył rejon od Stanów Zjednoczonych do Ameryki Południowej. Jak zwykle za takimi prognozami nie stoją żadne obserwacje ani żadna nauka- podkreśla NASA. Zdaniem ekspertów agencji, ryzyko kolizji jakiejś groźnej asteroidy z Ziemią w ciągu najbliższych stu lat wynosi jedną dziesiątą promila.

A jeśli ktoś w ten weekend będzie żądny kosmicznych wrażeń, to w nocy z niedzieli na poniedziałek może pooglądać na niebie zaćmienie Księżyca. Dojdzie do niego na sto procent - zapewnia NASA.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA koniec świata
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadchodzi apokalipsa? Nie po raz pierwszy...

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 09:24
21 grudnia 2012 roku to według kalendarza Majów data końca świata. Podobnych sensacyjnych doniesień było już w historii ludzkości wiele. Goście "Naukowego zawrotu głowy" uspokajali jednak, że nic nam nie grozi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec świata? Dziennikarze będą tam pierwsi!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 18:11
- Dziś w mediach panuje terror natychmiastowości, dominują telewizje na żywo, nawet jeśli w miejscu wydarzeń nie ma dziennikarza, należy połączyć się z naocznym świadkiem - komentuje medioznawca Maciej Mrozowski. Na okoliczność spodziewanego końca świata Trójka przygotowała już nawet serwis informacyjny!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Apokalipsofobia" może przybrać różne formy

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 13:39
21 grudnia minął, a nasz świat nie uległ zagładzie. Apokaliptyczne przepowiednie zebrały jednak swoje żniwo...
rozwiń zwiń