Nauka

Laboratoria z najwyższej półki

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2007 20:34
Dzięki spotkaniom na Międzynarodowych Targach EuroLab można przeprowadzić najnowocześniejsze i najbardziej ambitne badania.

W warszawskim Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęły się IX Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2007, na których 115 wystawców z Polski oraz z Austrii, Czech, Finlandii, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii pokazuje najnowocześniejszy sprzęt, odczynniki i technologie stosowane w różnego rodzaju laboratoriach.

Jak podkreślił otwierający Targi prof. Andrzej Legocki z PAN, ostatnie lata przynoszą niezwykły postęp w tej dziedzinie, co umożliwia dokonywanie ciekawych odkryć nie tylko w chemii czy fizyce, ale i w szeroko pojętych naukach przyrodniczych i medycynie.Do głosu dochodzą nanotechnologie, a wykorzystywanie coraz mniejszych próbek do wykrywania śladowych ilości związków jest też korzystne dla środowiska.

To trzydniowe spotkanie przedstawicieli producentów i licznie reprezentowanego świata nauki pozwala lepiej dopasować propozycje do wymagań stawianych przez konkretnych użytkowników.

Podczas EuroLab prowadzone są ciekawe prelekcje i seminaria poświęcone technikom badawczym i rozwojowi gałęzi wiedzy wykorzystujących nowoczesne laboratoria, konkurujące z laboratoriami w bogatszych krajach.

Targi potrwają do piątku, do godz. 15.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odcisk wyśpiewa wszystko

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2009 11:51
Nowa metoda może się stać przełomem w kryminalistyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chemia – po pierwsze zaciekawić

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2008 15:31
Chemia wbrew pozorom nie jest dziedziną nudną - udowodnią to pokazy młodych chemików podczas Pikniku Naukowego
rozwiń zwiń

Czytaj także

200 lat chemii w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2009 20:10
O historii, ale przede wszystkim o współczesnych osiągnięciach chemików warszawskich.
rozwiń zwiń