X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Polak najlepszym lekarzem w Szwecji

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2010 10:35
Zwycięzcę wybrali pacjenci w internetowym głosowaniu.
Audio

Doktor Adam Szeląg, ginekolog pracujący w Malmoe, został uznany przez pacjentki za najlepszego lekarza w Szwecji. Polski lekarz zwyciężył w dorocznym konkursie najpopularniejszego szwedzkiego serwisu internetowego dla pacjentów Doktorsguiden.se.

Szwedzkie media podają, że miły i kompetentny lekarz z Polski potrafi zrezygnować z tradycyjnej w tym kraju przerwy na kawę, jeśli wymaga tego sytuacja. W podtekście sugerują, że dla przeciętnego szwedzkiego lekarza odpoczynek jest ważniejszy od pacjenta.

- Uważam, że przede wszystkim doceniono mnie za empatię, podejście do pacjentek - mówi PAP zadowolony z wyróżnienia doktor Szeląg.

Szwedki określają Polaka na forach internetowych jako "dyskretnego, profesjonalnego lekarza, który potrafi wszystko cierpliwie wytłumaczyć".

Doktor Szeląg twierdzi, że jego zwycięstwo w konkursie to również nagroda dla innych polskich lekarzy pracujących w Szwecji. - Jesteśmy tu doceniani również przez kolegów po fachu - dodaje lekarz.

Adam Szeląg mieszka w Szwecji od 1987 roku. Ma dwie specjalizacje - z ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej. Tę ostatnią zrobił na Uniwersytecie w Lund. W Malmoe pracuje w prywatnej przychodni, w której koszty leczenia są refundowane z publicznych funduszy; ma pod opieką 10 tysięcy pacjentek. Lekarz chętnie pomaga Polkom mieszkającym w Szwecji, dla których bariera językowa jest przeszkodą w dostępie do specjalisty.

W serwisie Doktorsguiden.se zarejestrowanych jest 33 tysiące lekarzy. Ich pracę oceniają pacjenci, którzy wymieniają się opiniami w internecie.

naukawpolsce.pap.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chirurg z joystickiem

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2009 12:21
Polski robot chirurgiczny Robin Heart ułatwi operacje na sercu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak mistrzem w czytaniu elektrokardiogramów

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 11:09
Mistrzem Szwecji w odczytywaniu i interpretacji elektrokardiogramów został lekarz z Polski - dr Sławomir Liszewski. Zwyciężył w krajowym konkursie dla kardiologów i fizjologów.
rozwiń zwiń