X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Krzysztof Kolumb był Polakiem?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 19:00
Według uczonych, Krzysztof Kolumb, znany na całym świecie jako odkrywca Ameryki, był polskim imigrantem.
Audio


Po dwudziestu latach wnikliwych badań, mających na celu ustalić pochodzenie odkrywcy, międzynarodowa grupa ekspertów ujawniła ich wyniki. 

Manuel Rosa, wykładowca z Duke University w Stanach Zjednoczonych w swej książce opublikował najnowsze informacje, dotyczące pochodzenia Kolumba. Uczony broni tezy, że podróżnik nie pochodził z włoskiej rodziny rzemieślników, a był synem polskiego króla Władysława III Warneńczyka.

- Oczywista wartość dowodów przedstawionych przeze mnie czyni starą historyjkę o tkaczu z Geniu zupełnie niewiarygodną, tak że tylko głupiec mógłby jej jeszcze bronić – mówi Rosa.

Jak uważają uczeni jedynym sposobem dla Kolumba, by przekonać hiszpańskiego króla do pokrycia kosztów jego wyprawy przez Ocean Atlantycki musiało być jego królewskie pochodzenie.

Z jakiegoś powodu ukrywał swoje prawdziwe pochodzenie. Część historyków początkowo z powątpiewaniem przyjęło stanowisko Rosy, jednak w miarę upływu czasu zyskuje ona coraz więcej zwolenników. 

– Ta książka na zawsze zmieni sposób, w jaki postrzegamy historię – komentuje dyskusję wokół pochodzenia Kolumba prof. Jose Carlos Calazans.

sm, dailymail.co.uk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolumb był Szkotem?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2009 10:58
Sensacyjne ustalenia naukowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiła już przed Kolumbem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 07:20
Historycy byli przekonani, że kiła przybyła do Europy z Ameryki. Brytyjczycy właśnie to obalili.
rozwiń zwiń