X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Roswell: Ujawniona notatka potwierdza lądowanie kosmitów

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 14:00
Notatka FBI pochodzi z 1950 roku. Dotyczy „Strefy Zero”, gdzie trzy lata wcześniej miało rozbić się bądź wylądować UFO.
Audio

W 1947 roku w Roswell doszło do jakiejś kolizji. Oficjalnie: były kłopoty z balonem meteorologicznym. Oczywiście, spece od UFO wiedzieli swoje. Odtajniona właśnie wewnętrzna notatka FBI może dodać wiarygodności twierdzeniom badaczy spod znaku Foxa Muldera.

Notka pochodzi z 22 marca 1950 roku została zapisana przez agenta FBI Guya Hottela, a jej adresatem był sam J. Edgar Hoover, wówczas szef agencji.  Dotyczy śledztwa w sprawie UFO.

Co zawiera? Oto jej tekst: “Prowadzący dochodzenie ze strony Sił Powietrznych stwierdził, że w Nowym Meksyku odkryto trzy tak zwane latające spodki. Zostały opisane jako okrągłe w kształcie z podniesiona częścią środkową, mające około 50 stóp średnicy (ok. 15 m). W każdym z nich znajdowały się trzy ciała ludzkiego kształtu, ale o wysokości tylko 3 stóp (niecały metr), ubrane w metaliczne ubrania z bardzo cienkiej tkaniny. Każde z ciał było owinięte w sposób, który przypominał kombinezony pilotów testowych”.

Dalej czytamy, że, zdaniem informatora, spodki zostały odnalezione właśnie w Nowym Meksyku ze względu na zbudowany tam silny radar, który miał wpływać na mechanizmy tych pojazdów.

Nigdzie nie jest napisane wprost, że chodzi o Roswell, ani to, że spostrzeżenia informatora były prawdą. Wszystko wskazuje jednak na to, że notatka dotyczy właśnie słynnego lądowania z 1947 roku.

Rzecznik FBI Bill Carter powiedział telewizji CBS, że notatka nie zawiera niczego sensacyjnego. - Archiwum zawiera wiele informacji, a najczęściej poszukiwane dotyczą UFO i Elvisa Presleya – mówił.

Notka została ujawniona już dawno temu dzięki Ustawie o Wolności Informacji (Freedom of Information Act), ale wypłynęła dopiero teraz. Kto wie, co jeszcze da się odszukać w jawnej części archiwów FBI?

(ew/Washington Post)

Zobacz notatkę:

http://vault.fbi.gov/hottel_guy/Guy%20Hottel%20Part%201%20of%201/view

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Churchill widział kosmitów

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2010 11:00
Premier Wielkiej Brytanii utajnił informacje UFO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piorun kulisty zamiast UFO

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 10:15
Niektóre zjawiska uważane za odwiedziny UFO - to naturalne zdarzenia. Takiego zdania jest australijski naukowiec, który badał tajemnicze, zielone, ogniste kule widziane cztery lata temu nad południowym Pacyfikiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjskie Ministerstwo Obrony ujawniło tajne dokumenty dotyczące UFO

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 08:05
W 1967 roku Brytyjczykom wydawało się, że wybuchła wojna światów. Na południu Anglii znaleziono sześć latających talerzy położonych w jednej linii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjczycy poznali prawdę o UFO

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 06:00
Tysiące tajnych dokumentów związanych z UFO ujrzało światło dzienne. Opublikowało je brytyjskie Ministerstwo Obrony.
rozwiń zwiń