X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Coraz młodsi korzystają z portali społecznościowych

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 06:23
Ponad 3/4 europejskich nastolatków do 16 lat korzysta z portali społecznościowych takich jak Facebook, Nasza Klasa, MySpace, czy Netlog. Blisko 40 procent to dzieci w wieku od 9 do 12 lat.
Audio
  • Bruksela alarmuje: na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw w sieci - relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Coraz młodsi korzystają z portali społecznościowych
Foto: Glow Images

Najczęściej z portali społecznościowych korzystają dzieci w Holandii, gdzie aż 70 proc. 9-12-latków ma własny profil na jednym z takich portali. Następne w kolejności są: Litwa, Dania i Polska, gdzie 58 proc. 9-12-latków twierdzi, że ma własny profil w takim portalu. We Francji najmniej - 25 proc.

Portale społecznościowe są jeszcze bardziej popularne wśród nastolatków - 77 proc. dzieci w wieku 13-16 lat twierdzi, że ma profil w takim portalu - najwięcej w Norwegii 92 proc., Słowenii (91 proc.) i w Czechach (90 proc.), najmniej w Rumunii (63 proc.) i Bułgarii (68 proc.). W Polsce - 81 proc.

Dziecko w Sieci

Niestety - komentuje wyniki sondażu Komisja Europejska - bardzo często dzieci i ich rodzice nie wiedzą o podstawowych zagrożeniach dla prywatności w portalach społecznościowych.

- Jedna czwarta dzieci korzystających z portali społecznościowych, takich jak Facebook, Hyves, Tuenti, Nasza-Klasa, SchuelerVZ, Hi5, Iwiw lub Myvip, przyznaje, że ich profil jest "publiczny", co oznacza, że każdy może go zobaczyć, a w wielu przypadkach profile zawierają ich adresy lub numery telefonów - informuje KE.

KE przypomina, że pośredniczyła w osiągnięciu w 2009 roku porozumienia, w ramach którego główni operatorzy portali społecznościowych zgodzili się na wdrożenie odpowiednich środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa w internecie swoim niepełnoletnim użytkownikom.

IAR,PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Portale społecznościowe - wymóg teraźniejszości?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 07:45
Portale społecznościowe to narzędzie do promowania się firm
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko trzeba uczyć zasad korzystania z sieci od małego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 09:14
Dziecko trzeba "wychowywać do sieci": ustalać zasady, tłumaczyć, pokazywać, towarzyszyć w wirtualnej przygodzie - przekonuje Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela alarmuje: na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw w sieci

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 12:02
Ponad trzy czwarte europejskich nastolatków do 16 lat korzysta z portali społecznościowych takich jak Facebook, Nasza Klasa, MySpace, czy Netlog, a prawie 40 procent to dzieci w wieku od 9 do 12 lat.
rozwiń zwiń