Nauka

Naukowcy: syreny istnieją nie tylko w bajkach!

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 15:37
65 ekspertów z amerykańskiej Krajowej Administracji Oceaniczno-Atmosferycznej ogłosiła, że są dowody na istnienie "hybryd ludzko-rybnych".
Syrena. Rycina z księgi Historia naturalna, Frankfurt 1565 rok
Syrena. Rycina z księgi "Historia naturalna", Frankfurt 1565 rokFoto: Public Domain

Jak powiedział w wywiadzie dla tygodnika "World News" rzecznik amerykańskiej Krajowej Administracji Oceaniczno-Atmosferycznej, Sandy Nixon, "wodne humanoidy" można spotkać w morzach i ocenach na całym świecie. - Głównie w ciepłych wodach Karaibów i Morza Śródziemnego, ale zaobserwowano je również na Pacyfiku i Południowym Atlantyku - wyjaśnił.

Według rzecznika, w ramach badań prowadzonych przez Krajową Administrację schwytano siedem syren i umieszczono je w akwarium, gdzie są obserwowane i badane. Osobiście miał je oglądać sam prezydent USA Barack Obama.
Naukowcy przypominają, że pierwsze dowody na istnienie syren pojawiły się w postaci malowideł naskalnych stworzonych w epoce kamienia łupanego, ok. 30 tys. lat temu.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

''

Czytaj także

Naukowcy odkryli nowy gatunek dinozaura

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 12:33
Miał wielki nos, długie rogi i był dinozaurem. Szczątki zadziwiającego gatunku tych wymarłych zwierząt znaleziono w amerykańskim stanie Utah.
rozwiń zwiń
Czytaj także

To nie słonie mają najlepszą pamięć a...

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 14:13
Naukowcy z USA orzekli, że delfiny mają najlepszą pamięć długotrwałą spośród zwierząt. Do tej pory twierdzono, że bezkonkurencyjne w tej kategorii są słonie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Naukowcy: czas dla małych zwierząt płynie wolniej

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 17:12
Małe zwierzęta patrzą na świat w zwolnionym tempie. Tak twierdzą naukowcy, którzy przekonują, że dzięki temu muchy czy komary szybko i skutecznie uciekają przed zagrożeniami.
rozwiń zwiń