X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
90 Polskiego Radia
Section04

60 minut na godzinę

Polskie Radio
Izabella Mazurek 16.03.2015
1. Jan Kaczmarek, 1979. Fot. Mirosław Stankiewicz, Źr. Archiwum PR;2. Jacek Fedorowicz, 1971. Fot. PAPTVPZygmunt Januszewski;3. Marcin Wolski i Andrzej Zaorski, 1997. Fot. PAPJacek Turczyk
1. Jan Kaczmarek, 1979. Fot. Mirosław Stankiewicz, Źr. Archiwum PR; 2. Jacek Fedorowicz, 1971. Fot. PAP/TVP/Zygmunt Januszewski; 3. Marcin Wolski i Andrzej Zaorski, 1997. Fot. PAP/Jacek Turczyk

Jedna z kultowych audycji w Trójce, które słuchacze pamiętają do dziś. Powstała w 1974 roku, pracowali dla niej najlepsi autorzy i artyści, m.in. Jacek Fedorowicz, Andrzej Zaorski, Marcin Wolski czy Jan Kaczmarek.

Stworzyli oni tygodniowy magazyn satyryczny, w którym nadawane były legendarne cykle: "Z pamiętnika młodej lekarki", "Rycerze Kabaretu Elita", "Fajny film wczoraj widziałem" czy "Zwierzenia Kolegi Kierownika" w cyklu "Dyrekcja cyrku w budowie". Tytułowy "cyrk" uosabiał ówczesną socjalistyczną rzeczywistość.

Autorzy "60 minut na godzinę" w inteligentny sposób opisywali absurdy polityki i życia w PRL, a jej przywódców ukazywali w krzywym zwierciadle. Jak powiedział Marcin Wolski, uprawiali satyrę obywatelską w najlepszym wydaniu.

Audycja zdobyła masową popularność, jednak uprawianie tego typu satyry nie było wtedy łatwe. Program, uznawany za wywrotowy, miał liczne kłopoty z cenzurą. Zniknął z anteny w 1981 roku wraz z wprowadzeniem stanu wojennego.

  • Zobacz więcej na temat:
Section19
Section20