X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
90 Polskiego Radia
Section04

Młodzieżowe Studio Rytm

Polskie Radio
Izabella Mazurek 16.03.2015
Twórcy i dziennikarze Studia Rytm, od lewej: Witold Pograniczny, Wiera Szymańska, Andrzej Turski, Alicja Szczepańska, Andrzej Korzyński. Źr. Radio i Telewizja, nr 13, 1969
Twórcy i dziennikarze Studia Rytm, od lewej: Witold Pograniczny, Wiera Szymańska, Andrzej Turski, Alicja Szczepańska, Andrzej Korzyński. Źr. "Radio i Telewizja", nr 13, 1969

Powstało w 1965 roku, a działało do 1973. Jego twórcy - kompozytor Andrzej Korzyński i dziennikarz Witold Pograniczny, udostępnili antenę Programu Pierwszego oraz studio nagraniowe Polskiego Radia muzykom młodej generacji, grającym bardzo popularny od początku lat 60. bigbit.

Studio Rytm działało dwutorowo. Nagrywało profesjonalnie piosenki wszystkich najważniejszych artystów bigbitowych, Marka Grechuty, Czesława Niemena, Czerwonych Gitar, zespołu Breakout, Trubadurów i innych, umożliwiając im debiut w Polskim Radiu. W sumie nagrano ponad tysiąc trzysta piosenek. Jednocześnie Studio Rytm przygotowywało audycje do bloku "Popołudnie z młodością", które emitowano codziennie na antenie Jedynki.

W tych audycjach debiutowali młodzi ludzie, późniejsi dziennikarze radiowi. Popularność zyskały nie tylko dlatego, że prezentowały muzykę do tej pory nieobecną na antenach Polskiego Radia, lecz także z powodu luźnego sposobu prowadzenia, tak różnego od sztywnych spikerskich zapowiedzi, jakie wówczas dominowały.

  • Zobacz więcej na temat:
Section19
Section20