X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
90 Polskiego RadiaKsiazka
Section05
Posłuchaj
Sygnał "Wesołej Lwowskiej Fali"
Życzenia Polskiego Radia Katowice dla Szczepka i Tońka z "Wesołej Lwowskiej Fali" wyśpiewuje dyrektor rozgłośni Stanisław Ligoń. Nagranie z 1938 roku.
Życzenia Rozgłośni Polskiego Radia w Krakowie dla Szczepka i Tońka składa Stanisław Broniewski. Nagranie z 1938 roku.
"Kariera Pana Frajera" - audycja ”Wesołej Lwowskiej Fali” z 1936 roku z udziałem Szczepka (Kazimierz Wajda) i Tońka (Henryk Vogelfaenger).
Wiązanka piosenek lwowskich batiarów w wykonaniu zespołu "Wesołej Lwowskiej Fali". Nagranie z 1940 roku.
Historia losów jedynej zachowanej w zbiorach płyty z nagraniami ”Wesołej Lwowskiej Fali”. Opowieść Janusza Piechurskiego z Pracowni Rekonstrukcji Nagrań.
- Kiedy pewny siebie Szczepko i naiwny Tońko puszczali w świat perły swojego humoru, głośniki całej Polski pękały ze śmiechu - wspominał kompozytor Alfred Schütz.
- Napisałem całą monografię o "Wesołej lwowskiej fali" - opowieść Witolda Szolgini o fenomenie audycji, której słuchało w każdą niedzielę 6 mln ludzi. (PR, 1990)
"Urzeczony polskością Marian Hemar" - reportaż Haliny Szopskiej w 100. rocznicę urodzin poety, popularnego twórcy kabaretowego okresu międzywojennego. (PR, 14.05.2001)