X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Miłość zaborcza u Kidawy-Błońskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 14:49
Rozpoczęły się już zdjęcia do najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego. Tym razem będzie to opowieść o obsesyjnej miłości między dwiema kobietami.
Audio

Jan Kidawa-Błoński, reżyser słynnej "Różyczki", nie ucieka od tematów trudnych, nie dziwi więc temat jego najnowszego filmu pod roboczym tytułem "Nigdy sie nie dowiesz", do którego zdjęcia już trwają.

Akcja filmu osadzona jest w realiach końca II wojny światowej i początkach powojennej rzeczywistości. "Nigdy się nie dowiesz" opowie historię obsesyjnej i zaborczej miłości, z dwiema kobietami w rolach głównych. - Uniwersalna, a zarazem zaskakująco przewrotna opowieść o destrukcyjnym uczuciu, dla którego człowiek gotów jest stopniowo wyrzec się wszelkich wyznawanych wcześniej wartości i stać się zdolnym do najstraszniejszych czynów - tak przedstawiła fabułę odpowiedzialna za promocję filmu Beata Hejak.

Miejsce akcji to Radom. Bohaterkami obrazu są: młoda, wrażliwa Janina ( w tej roli Magdalena Boczarska), dobrze zapowiadająca się wiolonczelistka oraz Ester (Julia Pogrebińska), Żydówka, której schronienia zdecydował udzielić się ojciec Janiny.

Janinie nie do końca odpowiada sytuacja, w której się znalazła. Stopniowo jednak coraz bardziej interesuje się przymusową "lokatorką". Jednak to nie pomoc Ester w ocalaniu życia, lecz uczucie, jakie w Janinie wywoła młoda Żydówka staną się powodem, dla którego Janina zaakceptuje nową sytuację. Pewnego dnia ojciec zostaje aresztowany w łapance ulicznej. Od tej chwili Janina musi sama opiekować się Ester. Nikt nie wie, że Żydówka przebywa w jej domu. Obie bohaterki zaczynają żyć w swoim własnym świecie. Są zdane tylko na siebie. Janinie taka sytuacja odpowiada. Z kolei Ester coraz częściej buntuje się przeciw zamknięciu i odosobnieniu. Snuje plany wyjazdu z Polski, "jak tylko to się skończy". Między kobietami wytworzy się silna więź. Ze strony Janiny będzie to widoczna, pogłębiająca się fascynacja, która daleko wykroczy poza zwykłą opiekę czy nawet przyjaźń. Janina zapragnie mieć Ester tylko dla siebie.

Oprócz Boczarskiej i Pogrebińskiej, w nowym filmie Jana Kidawy-Błońskiego wystąpią m.in.: Krzysztof Stroiński, Agata Kulesza, Tomasz Kot, Jacek Braciak, Bożena Dykiel, Rafał Mohr i Marek Frąckowiak.

Autorem scenariusza jest Maciej Karpiński. Za zdjęcia odpowiada Łukasz Gutt. Producentem obrazu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Do kin trafić ma jesienią 2012 roku.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

„Różyczka” nie jest filmem o Pawle Jasienicy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2010 19:29
Film przedstawia historię pisarza, którego uwiodła agentka SB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Różyczka” zdobyła Złote Lwy na festiwalu w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2010 23:28
Film Jana Kidawy-Błońskiego "Różyczka" zdobył główną nagrodę - Złote Lwy na tegorocznym 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
rozwiń zwiń