Kultura

Już wiemy kto poprowadzi Oskary

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 10:28
Gospodarzami ważnego wydarzenia w świecie filmu będzie para młodych amerykańskich aktorów. Oskarowa gala odbędzie się 27 lutego.
Audio

Aktorska para poprowadzą galę wręczenia Amerykańskiej Akademii Filmowej - Oscarów. Oboje grają w produkcjach, które - według ekspertów - maja duże szanse na otrzymanie nominacji do tej nagrody.

32-letni James Franco wystąpił w filmie "127 godzin", natomiast 28-letnia Anne Hathaway - w produkcji "Miłość i inne używki".

Komediodramat z Hathaway będzie miał polską premierę 11 lutego przyszłego roku, a film Danny'ego Boyle z Jamesem Franco w roli głównej wejdzie do polskich kin 25 lutego.

 

 

 

 

 

 

Ceremonia oscarowa ma się odbyć 27 lutego 2011. W oświadczeniu dotyczącym wyboru prowadzących galę producenci Bruce Cohen i Don Mischer napisali, że James Franco i Anne Hathaway reprezentują nową generację hollywoodzkich gwiazd - "ze swoją świeżością, tajemnicą i wszechstronnym talentem".

Ci roku gala wręczenia Oscarów jest w Stanach Zjednoczonych masowo oglądaną imprezą telewizyjną. Jest śledzona także przez widzów w ponad 200 państwach.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nie wpuszczą go na galę oskarową. Złamał zasady

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2010 14:08
Producent filmu "W pułapce wojny", jednego z głównych pretendentów do Oskara, otrzymał zakaz uczestnictwa w uroczystości wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystko co kocham" dostanie Oskara?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 10:29
Film Jacka Borcucha o zbuntowanych latach 80-tych jest polskim kandydatem do Oskara.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielcy operatorzy w Polsce - ruszył Camerimage

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 07:00
Po konflikcie z władzami Łodzi festiwal po raz pierwszy swoje zachwycające pokazy prezentuje w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń