Kultura

Niespodzianki dla mam i dzieci (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 13:50
Trzy niesamowite filmy dla mam i dzieci. To prezenty, jakie z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka przygotowały dla świętujących nasze kina.

Wśród wielu premier na tę okazję znalazły się i te adresowane szczególnie do mam i dzieci: "Bobasy", "Delfin Plum" oraz "Mamas and Papas".

"Bobasy" z różnych kontynentów

"Bobasy" to wyjątkowy film dokumentalny, którego autorami są Thomas Balmès, reżyser wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Berlinie i San Francisco, oraz Alain Chabat, autor przebojowych francuskich komedii "Mikołajek" i "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra".

Obrazy życia Mari z Tokio, Ponijao z Namibii, Bayarjagal z Mongolii oraz Hattie z San Francisco są dowodem na to, że wszyscy kochają bobasy. Mimo że czwórkę maluchów dzieli wiele - warunki życia, dostęp do zdobyczy techniki, nawet grunt, na którym stawiają pierwsze kroki - to warto zauważyć, że jeszcze więcej je łączy: ciekawość świata, fascynacja przyrodą i bezbrzeżna miłość do mamy. I nie ma tu znaczenia, że Mari ma szansę zabawy płytą CD, a Ponijao obgryza znaleziony kamyk.

Ten film może być wspaniałą lekcją dla młodych mam, zwłaszcza tych ze świata Zachodu.

Zobacz zwiastun filmu:

 Sprawdź, co na temat filmu mówią jego twórcy:


"Delfin Plum" w morzach i oceanach
Na wielką falę czekają najczęściej surferzy. Tym razem na poszukiwania tej największej z fal wyrusza dzielny pływak - delfin Plum. Nie sposób się nie domyśleć, że będzie to pasjonująca podróż po podmorskiej krainie. Na Pluma w morzach i oceanach czeka wiele przygód, ale i niebezpieczeństw. Młody Delfin udowodni jednak, że "nie ma, jak życie w wielkim błękicie, a prawdziwych przyjaciół poznaje się w wodzie!".

Dawka śmiechu i nowych powiedzonek gwarantowana!

 "Mamas & Papas" o pragnieniach

To słodko-gorzka propozycja czeskiej reżyser Alice Nellis, autorki filmu "Sekrety". Tym razem Czeszka podejmuje temat rodzicielstwa– zarówno tego długo wyczekiwanego, jak i niekoniecznie będącego darem losu. To opowieść o słabostkach, pragnieniach i radościach. Ci, którzy pragną dzieci i bardzo się o nie strarają, muszą długo czekać na sukces. Łatwiej idzie tym, którzy wcale na nie nie czekają. Alice Nellis podgląda różne osoby w bardzo różnych sytuacjach. To ciekawe spojrzenie na rodzicielstwo.

 

 

 

Aby tatusiowie nie czuli się pominięci, przypominam, że Dzień Ojca 23 czerwca.

Paulina Jakubowska

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wszyscy kochają "Bobasy"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 06:45
Cztery różne miejsca na Ziemi i czworo dzieci, które z pozoru dzieli wszystko. Film "Bobasy" pokazuje, że dzieci na całym świecie są mimo wszystko takie same.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Gliński o swoim najnowszym filmie "Świnki" (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 07:20
Świnki to dzieci, które się prostytuują - tłumaczył reżyser. - One kiedyś miały jakieś cele, chciały żyć trochę inaczej, ale świat wepchnął je w te role.
rozwiń zwiń