X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Enen" Feliksa Falka

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2009 06:00
Feliks Falk zapowiada, że jego najnowsza produkcja różni się znacznie od wcześniejszych filmów, które wyreżyserował.
Audio

 

Wrocław, 1997. Do miasta zbliża się wielka powódź, trwa ewakuacja szpitali. Młody psychiatra Konstanty Grot (Borys Szyc) odprowadza do autobusu jednego z pacjentów. Gdy autobus odjeżdża Paweł Płocki(Grzegorz Wolf) żegna lekarza wymownym gestem- takim samym, jak zmarły niedawno ojciec doktora. Kostek postanawia dowiedzieć się, kim jest tajemniczy pacjent. Niestety, okazuje się, że jego teczka z dokumentacją medyczną jest prawie pusta.
Próba określenia tożsamości chorego spotyka się z obojętnością reszty personelu, próbującego ogarnąć wywołany powodzią chaos. Prawda, do której dociera młody lekarz, jest szokująca. Choć wpisana w przeszłość sprzed 1980 roku, kryje mechanizm, który można uruchomić także dzisiaj.

Feliks Falk, który gościł w magazynie „Trójkowo, filmowo” zapowiedział, że jego najnowsza produkcja różni się od wcześniejszych filmów, które wyreżyserował. Nie tylko pod względem gatunku do którego należy zaliczyć produkcję (jest to thriller), inni będą także bohaterowie. – W moich najważniejszych filmach przedstawiałem zazwyczaj negatywnych bohaterów. Konstanty jest postacią dość pozytywną. Nie jest oczywiście zupełnie kryształowy, ale znajduje to uzasadnienie w jego temperamencie - dodał Feliks Falk.
Borys Szyc, który stał się w ostatnim czasie jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów w "Enenie" może zaskoczyć. Zrywa z wizerunkiem twardziela do którego nas przyzwyczaił. - Cieszę się, że Borys zechciał zagrać tę rolę. Dzięki temu udowodnił, że potrafi zagrać w zupełnie inny sposób-  dodał reżyser. Na ekranie pojawiają się jeszcze m.in.: Grzegorz Wolf, Magdalena Walach, Krzysztof Stroiński, Ewa Zietek, Marian Opania.

 Polska premiera filmu odbyła się 4 września.


 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Janusz Morgenstern

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2009 15:03
25 października 2009, godz. 18:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Szyc przeczyta wiersze Tadeusza Gajcego

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 11:58
Miesiąc od tragedii pod Smoleńskiem dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert poświęcony uczczeniu pamięci ofiar katastrofy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Gdyni coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 08:00
20 tytułów - w tym nowe filmy Doroty Kędzierzawskiej, Janusza Majewskiego i Jana Jakuba Kolskiego - będzie walczyć w Konkursie Głównym tegorocznego 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który potrwa od 24 do 29 maja.
rozwiń zwiń