Kultura

Hiszpańskie chwile Borcucha

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 08:50
Twórca "Wszystkiego, co kocham" Jacek Borcuch rozpocznie 8 września zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem "Chwile nieulotne".
Tym razem Jacek Borcuch opowie historię pary studentów, którzy poznają się podczas hiszpańskich wakacji. W beztroski czas i rajski krajobraz wedrze się rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów "Chwil ulotnych" zostanie wystawione na niechcianą próbę.
W główne role wcielą się Jakub Gierszał, który pracował już wcześniej z Borcuchem na planie "Wszystkiego, co kocham", oraz Magdalena Berus. Film będzie produkcją polsko-hiszpańską, w związku z tym na planie nie zabraknie również hiszpańskich aktorów.
Pierwsze zdjęcia odbędą się w Walencji, ich autorem będzie Michał Englert; muzykę do filmu skomponuje Daniel Bloom - poinformowała we wtorek firma Manana z Warszawy, która jest producentem "Chwil nieulotnych".
W październiku ekipa Borcucha przeniesie się do Krakowa, na drugą część zdjęć. Prace zakończą się w Kwidzynie - planowo - w połowie listopada.

Premiera filmu ma się odbyć jesienią 2012 roku. Produkowany przez firmę Manana obraz powstanie w koprodukcji z Espiral Producciones z Hiszpanii i z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie, przy wsparciu Miasta Kwidzyna.
(pj)
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"Wszystko co kocham" spodoba się w USA?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2010 06:16
Za oceanem rozpoczęła się promocja polskiego kandydata do Oscara - filmu "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie filmy ruszyły na podbój Los Angeles

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2010 11:16
Za oceanem rozpoczęła się promocja polskiego kandydata do Oscara - filmu "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha.
rozwiń zwiń