Kultura

Film "Avatar" będzie miał aż trzy sequele

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 13:25
Wcześniej planowano, że seria będzie się składała w sumie z trzech części, ale reżyser "Avatara" James Cameron stwierdził, że to za mało.
Kadr z filmu Avatar
Kadr z filmu "Avatar"Foto: mat. promocyjne

- Pracując nad kolejnymi częściami filmu zdałem sobie sprawę, że świat "Avatara" jest tak bogaty, że dwa sequele mogą nie wystarczyć, by pokazać wszystko to, co chciałbym pokazać - powiedział dla BBC James Cameron.
Jim Gianopulos, dyrektor Fox Films, podkreślił, że ta produkcja jest priorytetem dla studia i że wszyscy cieszą się, że Cameron postanowił rozwijać historię.
Reżyser pracuje nad kontynuacją "Avatara" wraz z czterema scenarzystami: Joshem Friedmanem ("Wojna światów"), Rickiem Jaffą i Amandą Silver ("Planeta małp") oraz Shane Salerno ("Armagedon").

Wszystkie trzy sequele będą powstawały symultanicznie. Na ekrany (amerykańskich) kin wejdą kolejno w grudniu 2016, 2017 i 2018 roku.
"Avatar" opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. Na księżycu gazowego giganta w układzie Alfa Centauri Pandorze, gdzie zostaje wysłany, dostaje się w sam środek narastającego konfliktu między przybyszami z Ziemi a rdzennymi mieszkańcami.

Światowa premiera pierwszego "Avatara" odbyła się 18 grudnia 2009 roku. Produkcja jest uznawana za najbardziej dochodowy film w historii kina. Obraz wyróżniono trzema Oscarami i dwoma Złotymi Globami.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

BBC, kk

Zobacz więcej na temat: avatar FILM
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Atrakcje z "Avatara" w parkach rozrywki Disneya

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 08:26
Walt Disney Company nabyła wyłączne prawa do budowy atrakcji opartych na kasowym filmie "Avatar" w reżyserii Jamesa Camerona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cameron: teraz będę robił już tylko "Avatary"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2012 17:00
- W ubiegłym roku zlikwidowałem dział zajmujący się w moim studiu rozwijaniem nowych projektów. Nie jestem zainteresowany rozwijaniem czegokolwiek - stwierdził reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Avatar" to historia z Syberii?!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 11:17
Film Jamesa Camerona został zainspirowany jednym z syberyjskich eposów. Poinformował o tym, w trakcie festiwalu dziedzictwa kulturalnego UNESCO, minister kultury Jakucji Andriej Borysow.
rozwiń zwiń