Kultura

Nasze dziennikarki odznaczone

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 09:25
Dwie wybitne dziennikarki radiowe, Anna Sekudewicz i Irena Piłatowska otrzymają medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Związana od lat z Radiem Katowice Anna Sekudewicz jest autorką wielu wybitnych reportaży i dokumentów, które zyskały uznanie w Polsce i na świecie, zdobywając prestiżowe nagrody.

Anna Sekudewicz podkreśla, że zawsze zależało jej na tym, by jej audycje nosiły znamiona twórczej kreacji. Jak dodała, przy tworzeniu reportaży, audycji dokumentalnych czy eksperymentalnych, konieczny jest warsztat na wysokim poziomie.

Druga nagrodzona - Irena Piłatowska, jest Szefową Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Jej audycje zdobyły wiele nagród i wyróżnień na polskich i światowych konkursach. Do najważniejszych tytułów należą "Prawda odwrócona" i "Kosowo z daleka".


Uroczystość wręczenia wyróżnień Zasłużony Kulturze Gloria Artis odbędzie się w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Popularyzatorka kultury odznaczona

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2009 15:12
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Monika Smoleń, wręczyła 10 września brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis Mirze Paucz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znane reportażystki PR odbiorą medale Gloria Artis

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 07:33
Irena Piłatowska i Anna Sekudewicz - jedne z najbardziej utytułowanych reportażystek Polskiego Radia - odbiorą medale Gloria Artis przyznawane przez ministra kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reportażystki PR są istotą słowa misja"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 17:18
Irena Piłatowska i Anna Sekudewicz - jedne z najbardziej utytułowanych reportażystek Polskiego Radia - zostały uhonorowane medalami Gloria Artis., nadawanymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń