Kultura

Popularyzatorka kultury odznaczona

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2009 15:12
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Monika Smoleń, wręczyła 10 września brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis Mirze Paucz.
Audio

 

Mira Paucz od wielu lat prowadzi w Stanach Zjednoczonych księgarnię „Polonia Bookstore”. Dzieki jej staraniom wiele dzieł polskiej literatury obecnych jest na półkach bibliotek uniwersyteckich, publicznych oraz w domach prywatnych. Ponadto, w latach 80. „Polonia Bookstore” wydawała książki polskich pisarzy, którzy, ze względu na cenzurę, nie mogli publikować w kraju, m.in. książki Marka Nowakowskiego. Mira Paucz organizuje także koncerty polskiej muzyki, spotkania z licznymi pisarzami, reżyserami, aktorami i działaczami emigracyjnymi.

W tym roku przypada 40 rocznica powstania księgarni „Polonia Bookstore”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Książka czeka na nas

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2009 12:59
Nowości, albumy, powieści, tomiki wierszy, spotkania z autorami i wydawcami, 500 wystawców, 600 imprez towarzyszących - tak zapowiadają się 54. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie rozpoczynające się 21 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdynia literacko

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2009 12:08
14 książek zostało nominowanych do Nagrody Literackiej Gdynia. Nagroda po raz czwarty zostanie przyznana w trzech kategoriach: proza, poezja i eseistyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpańska pora

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2009 09:49
Już dziś w kilkunastu miastach w Polsce rozpoczyna się Festiwal 4 Pory Książki – Pora Prozy. Ta, trzecia w tym roku odsłona festiwalu, poświęcona będzie literaturze hiszpańskojęzycznej, stąd zaproszeni goście: Susana Fortes z Hiszpanii, Pablo De Santis z Argentyny i Leonardo Padura z Kuby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze książki Europy Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2009 09:12
We Wrocławiu poznamy dzisiaj 7 autorów, którzy zakwalifikują się do ścisłego finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasze dziennikarki odznaczone

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 09:25
Dwie wybitne dziennikarki radiowe, Anna Sekudewicz i Irena Piłatowska otrzymają medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
rozwiń zwiń