Kultura

"Zapiski dyletanta" – pierwsze wrażenia Tyrmanda z Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 11:50
– Leopold Tyrmand najczęściej cytowany jest z tekstów, które powstały w kraju zanim jeszcze udał się na emigrację. Na szczęście to się powoli zmienia i poznajemy zupełnie nowego Tyrmanda – mówi Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Początki Tyrmanda w Ameryce (Czarnoksiążnik/Trójka)
Leopold Tyrmand Zapiski dyletanta
Leopold Tyrmand "Zapiski dyletanta"Foto: mat. promocyjne

– Tyrmand wyjechał pełen ideałów na Zachód. Osiadł w Ameryce – kraju, co do którego miał rozliczne oczekiwania. W końcu napisał książkę "U brzegów jazzu", gdzie fascynację jazzem opisał jako fascynację wolnością w wydaniu amerykańskim. Po przyjeździe rozczarował się. Dowodem tego rozczarowania są właśnie "Zapiski dyletanta" – opowiada Mateusz Matyszkowicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 21.09.2018
Godzina emisji: 7.47

jcz/ml

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Dorota Kowalska: nie piszę reportaży literackich

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 17:30
– Ta książka to zbiór reportaży, które pisałam w trakcie 25 lat swojej pracy dziennikarskiej. Jest tu i o sprawach nierozwiązanych, jak i o takich, których rozwiązanie okazało się niespodzianką. Jest tam też o ludziach, którzy walczą ze złem: policjantach, prokuratorach, ale i o sędziach – opowiada o swojej książce Dorota Kowalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wyróżnia pracującą mamę?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 08:00
"Mama w pracy" Joanny Paciorek to książka poświęcona matkom, które łączą macierzyństwo z pracą zawodową. To również opowieść o wielkich i małych wyborach, których muszą codziennie dokonywać.
rozwiń zwiń