X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Artur Andrus Mistrzem!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2010 16:00
Dziennikarz Polskiego Radia, poeta, artysta kabaretowy i konferansjer - Artur Andrus został wybrany Mistrzem Mowy Polskiej 2010.
Audio

W tym roku tytuł Mistrza Mowy Polskiej przyznany został po raz 10. Wśród nominowanych znaleźli się: Artur Andrus, Małgorzata Domagalik, Maciej Orłoś, Andrzej Poniedzielski, Irena Santor, Włodzimierz Szaranowicz, Beata Tadla, Jerzy Trela, Stanisław Tym, Grzegorz Turnau, Jan Ptaszyn Wróblewski, Michał Żebrowski.

Przypomnijmy, że kandydatów do nagrody Mistrza zgłaszają media, instytucje kulturalne, uczelnie, stowarzyszenia. Jury złożone z ekspertów wybiera najlepszych mówców spośród postaci życia publicznego, posługujących się poprawną i bogatą polszczyzną.

Niezależnie od werdyktu jury, publiczność wybiera swojego laureata nagrody specjalnej Vox Populi. W tym roku laureatką tej nagrody została Beata Tadla.

W dziesięciu edycjach konkursu wyróżnionych zostało wiele osób, m.in. Stefania Grodzieńska, Jeremi Przybora, Krzysztof Zanussi, Jan Nowak-Jeziorański, Grażyna Torbicka, czy Anna Dymna.

Wśród laureatów nie zabrakło też dziennikarzy Polskiego Radia i osób z nim związanych. W latach ubiegłych nagrodzeni zostali: Bohdan Tomaszewski, Wojciech Mann, Bogusław Kaczyński i Andrzej Matul.

Polskie Radio od początku istnienia nagrody sprawuje nad nią patronat.Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Jak oni mówią!

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2010 16:10
Przyznano 12 nominacji w ramach konkursu Mistrz Mowy Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto zostanie Mistrzem Mowy Polskiej?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 06:00
Już dziś wieczorem poznamy laureatów plebiscytu na najlepszych mówców, którzy wyłonieni zostaną spośród 12 nominowanych osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka mówienia

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2010 08:00
Współczesny język polski to język przesiąknięty wulgaryzmami i skrótami. Większość z nas nie używa pauzy, mówi zbyt szybko i zjada końcówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy Mistrzów Mowy Polskiej 2010

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 20:00
Mistrzami Mowy Polskiej 2010 zostali: dziennikarz Polskiego Radia Artur Andrus, aktor Jerzy Trela oraz aktor, reżyser i satyryk Stanisław Tym.
rozwiń zwiń