Kultura

Rok Miłosza za oceanem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2011 09:00
W Stanach Zjednoczonych rozpoczął się rok naszego Noblisty. Poeta spędził za oceanem ponad 40 lat.
Audio

W programie znalazło się wiele imprez artystycznych i naukowych, które będą poświęcone przede wszystkim amerykańskiemu okresowi twórczości Miłosza i jego związkom z tamtejszą literaturą. W spotkaniach wezmą w nich udział osoby, które na co dzień spotykały się z poetą na emigracji.

Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku "Posłuchaj", który znajduje się w boksie po prawej stronie artykułu.

Pierwsza impreza, zatytułowana "A Celebration of Czeslaw Milosz" odbyła się w poniedziałek (21 marca) w Unterberg Poetry Center w Nowym Jorku. Wzieli w niej udział m.in. poeta Adam Zagajewski, przyjaciel Miłosza - poeta Robert Hass oraz studentka, tłumaczka i biografka Noblisty – Clare Cavanagh.

- Praca z Czesławem Miłoszem była bardzo ciężka, ale satysfakcjonująca - powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem Clare Cavanagh.

Aby dowiedzieć się w jakich okolicznościach Clare Cavanagh poznała Czesława Miłosza, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku, która znajduje się w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie artykułu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu milosz.polskieradio.pl 

(mz)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Czesław Miłosz w Radiach Wolności

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 12:00
- To niezwykły obraz czasów a także szansa na spotkanie z wielkimi Polakami, którzy wybrali życie na emigracji. Jednym z nich był Czesław Miłosz - pisze Agnieszka Szydłowska (Trójka).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Maj poleca 3 utwory Czesława Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 11:00
- Miłosz to jest kontynent. To jest niewiarygodnie bogata twórczość. Wybór trzech tekstów jest bardzo trudny - mówi poeta Bronisław Maj.
rozwiń zwiń