X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Kościół do renowacji

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2010 11:26
Kościół św. Mikołaja w Jedlni k. Radomia, który stoi w miejscu historycznie związanym z królem Władysławem Jagiełłą, dostał prawie 3 mln zł z funduszy unijnych na renowację i modernizację.
Audio

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska poinformowała PAP, że parafia otrzymała unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Oprócz prac renowacyjnych, w zabytkowym obiekcie zmodernizowana zostanie instalacja grzewcza i elektryczna. Zamontowana ma być także instalacja przeciwpożarowa oraz urządzenia antywłamaniowe. Obiekt przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość inwestycji wyniesie 3,8 mln zł.

Milewska podkreśliła, że w nawiązaniu do tradycji historycznej Jedlni, w jednej z krucht kościoła urządzona zostanie sala poświęcona pamięci króla Władysława Jagiełły. Zagospodarowane ma być także otoczenie kościoła, na którym powstanie skwer Jagiełły.

Według rzeczniczki, docelowo w okolicy Jedlni ma powstać szlak kulturowy związany z postacią Władysława Jagiełły, który chętnie przyjeżdżał na polowania w lasach na terenie obecnej Puszczy Kozienickiej.

Na mapie Polski z XIV w. zaznaczona jest miejscowość Jedlno, gdzie od 1387 roku znajdował się królewski folwark łowiecki. Król dał też przywileje mieszkańcom wsi, zwalniające ich od podatków i opłat oraz uczynił łowcami królewskimi, pomocnymi przy polowaniach.

Jagiełło ufundował w Jedlni pierwszy drewniany kościół, w miejscu, którego znajduje się obecna świątynia. Budowę murowanego kościoła rozpoczęto w latach 1790-1792 z fundacji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na fasadzie kościoła widnieje data ukończenia budowy świątyni - 1901.

Zobacz więcej na temat: Kościół POLSKA Augusta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"ŻW": "Bitwa pod Grunwaldem" do renowacji

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2010 06:36
Równo w 600-lecie najważniejszej w historii Polski bitwy nie zobaczymy obrazu "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki na ścianie Muzeum Narodowego. Pochylą się nad nim konserwatorzy - czytamy w "Życiu Warszawy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monet do renowacji

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 09:12
Proces rozpoczął się od usunięcia papierowych elementów z ramy.
rozwiń zwiń