X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Federico Fellini na scenie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2011 11:14
Opowieść o spotkaniu młodej małżonki z białym szejkiem w 1952 roku pokazał filmowo Fellini. Sergio Maifredi przenosi ten film na scenę Teatru Nowego w Poznaniu.
Audio

Spektakl teatralny "Biały szejk" jest pierwszą w Polsce sceniczną wersją filmu "Biały szejk" z 1952 roku. Reżyserem spektaklu, którego premierę zaplanowano na piątek, jest Sergio Maifre.

"Biały szejk", karykaturalny obraz prowincjonalnego włoskiego społeczeństwa, był pierwszym w pełni samodzielnym filmem Felliniego. Opowiada historię młodego małżeństwa, Wandy i Ivana, które spędza miesiąc miodowy w Rzymie. Wanda korzysta z okazji spotkania "Białego szejka", aktora, który wciela się w postać jej ulubionego romansowego bohatera.

- Nie interesował mnie Fellini jako reżyser filmowy, ale jako pisarz. On zanim został reżyserem zarabiał na życie pisząc. W "Białym szejku" czujemy jeszcze Felliniego-pisarza. Odchodząc od filmu tekst ma ogromną siłę - powiedział na konferencji prasowej poprzedzającej premierę Sergio Maifredi.

Reżyser spektaklu wcześniej wyreżyserował w Teatrze Nowym w Poznaniu "Sześć postaci szuka autora" Luigiego Pirandello oraz "Oszusta" Carlo Goldoniego.

- Droga, jaką odbywam w Teatrze Nowym, łączy się z pomysłem, by popracować nad dziełami wielkich artystów włoskich. Wydaje mi się, że nie byłoby ciekawie, jak robię Szekspira. W dwóch poprzednich przypadkach pokazywałem "teatr w teatrze". Gdy dostałem propozycję zrobienia spektaklu, szukałem kolejnego włoskiego klasyka, pomyślałem o Fellinim. W przypadku tej premiery widzowie otrzymają kontynuację pomysłu "teatru w teatrze" - wyjaśnił.

W spektaklu zobaczymy m.in.Danielę Popławską, Ildefonsa Stachowiaka, Zbigniewa Grochalę, Martę Szumieł i Waldemara Szczepanika. W rolę tytułowego bohatera wcieli się Mirosław Kropielnicki.

Scenografię i kostiumy przygotowała Daniele Sulewic. W spektaklu zostanie wykorzystana muzyka Nino Roty w opracowaniu Bruno Coli. 

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Roman Anioł Wilhelmi

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 11:00
Miał dwa marzenia – dostać Oskara i kopnąć gołębia w tyłek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hieronim Bosch w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 10:28
Malarstwo Hieronima Boscha było inspiracją dla XX-wiecznych surrealistów. Okazuje się, że i w XXI wieku można w jego dziełach szukać natchnienia - a udowadnia to spektakl "Podróż głupców" greckiego reżysera.
rozwiń zwiń