Kultura

"Valerian" to film dla fanów komiksu?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 18:50
- Chciałem pokazać w tej produkcji, że jeśli zdobędziemy się na odrobinę wysiłku, to możemy żyć wszyscy razem, a to bardzo pozytywny przekaz - mówi Luc Besson.
Audio
  • Zwariowana produkcja "Valerian" i inne kulturalne nowości tygodnia (ABC Popkultury/Trójka)
Kosmiczni agenci Valerian i Laurelina zostają wysłani z misją przeprowadzenia śledztwa w międzygalaktycznym Mieście Tysiąca Planet
Kosmiczni agenci Valerian i Laurelina zostają wysłani z misją przeprowadzenia śledztwa w międzygalaktycznym Mieście Tysiąca PlanetFoto: Kino Świat

4 sierpnia do kin wchodzi film "Valerian i miasto tysiąca planet". O zrealizowaniu takiego obrazu francuski reżyser marzył od dziecka, jak przystało zresztą na wiernego fana komiksu. W produkcji wystąpili m.in. Dane DaHaan, supermodelka Cara Delevingne, wirtuoz jazzu Herbie Hancock oraz piosenkarka Rihanna.

- Szukam osób, które najlepiej odnajdą się w danej roli. Zdarzyło się ostatnio kilka takich produkcji, w których zagrały megagwiazdy o 20-milionowych gażach, ale filmy zrobiły klapę - dodaje Luc Besson. Mimo to postawnowił zaufać ludziom, którzy na co dzień mają niewiele współnego z kinem.

Dziecięca fascynacja reżysera historią opowiedzianą w filmie rozpoczęła się od pewnego komiksu, który podarował mu ojciec, o czym także mówimy w audycji.

Z kolei o komiksach, będących nie pierwszy raz inspiracją dla kina, opowiada nam Sebastian Frąckiewicz.

A Jan Niebudek, tradycyjnie już, omawia teatralne wydarzenia tygodnia. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury - zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Luc Besson (reżyser, producent, scenarzysta), Sebastian Frąckiewicz (krytyk komiksowy, dziennikarz kulturalny), Rafał Denisiuk (Centrum Kultury Koreańskiej)
Data emisji: 4.08.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Przegląd seriali sezonu. Które produkcje nas porwą?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 16:00
Mamy szczęście żyć w bogatej epoce seriali, dlatego w tym tygodniu pochylamy się nad interesującymi propozycjami z tego gatunku. - Serial zawłaszcza nas na długo, więc mówimy o tych, które są warte naszego czasu - zaprasza prowadząca, Katarzyna Browiecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okja" podbija świat, a Netflix rewolucjonizuje kino

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 19:41
- "Okja" to opowieść o złych korporacjach i ich dwoistości działania oraz o wegetarianizmie - mówi Jakub Popielecki, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zdecydowało o sukcesie "Gry o tron"?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 23:44
Lalki, marionetki i ci, którzy pociągają za sznurki... W tym odcinku "ABC popkultury" mówiliśmy również mówić o animacji i fenomenie "Gry o tron".
rozwiń zwiń