X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Dzień Wolnej Sztuki - niezwykły maraton po muzealnych salach

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 16:40
Odkąd właściciele galerii i muzeów przekonali się, jak wiele dobrego dla tych instytucji robi "Noc Muzeów", coraz chętniej organizują akcje, które mają przyciągnąć zwiedzających. Tym razem polecamy Wam Dzień Wolnej Sztuki.
Audio
  • O Dniu Sztuki Wolnej opowiada organizatorka akcji, Zuzanna Stańska (Stacja Kultura/Czwórka)
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w KrakowieFoto: mat. prasowe/fot. R. Sosin

Dzień Wolnej Sztuki to ogólnopolska akcja muzealna o charakterze non-profit. Jednego dnia o konkretnej godzinie muzea z całego kraju otworzą swoje wrota i umożliwiają zwiedzającym "wolne" zwiedzanie pięciu wybranych obiektów w 60 minut.

- To będzie trzecia odsłona akcji, która zaczynała się bardzo skromnie - wspomina organizatorka Zuzanna Stańska. - W pierwszej edycji wzięło udział tylko jedno muzeum, Muzeum Narodowe w Warszawie. W tym roku zgłosiło się do nas 29 placówek z 18 miast, które otworzą się dla zwiedzających 27 kwietnia, o godzinie 12.

Za przedsięwzięciem stoją członkowie międzynarodowego ruchu Slow Art. Według nich jedną z podstawowych funkcji muzeów powinno być nakłanianie widza do delektowania się sztuką i czerpania z niej inspiracji, a temu właśnie ma służyć Slow Art Day. 

Więcej dowiesz się słuchając nagrania ze "Stacji Kultura".

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Plaża jest pod brukiem. Krótka historia graffiti

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 15:30
Artysta, który na początku lat 70. należał do ścisłej czołówki amerykańskiego undergroundu, od lat bierze udział w kampaniach reklamowych wiodących na świecie marek. Czy to oznacza, że sztuka z ulicy przeniosła się na salony, by brylować w wielkim świecie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boston: jak skradziono dzieła Rembrandta i chińską wazę?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 16:41
18 marca 1990 roku dwóch rabusiów w przebraniu policjantów zabrało z Muzeum Isabelli Stewart Gardner w Bostonie 13 eksponatów, m.in. trzy drogocenne obrazy Rembrandta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stary aparat kryje tajemnice dawnych dni

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 13:14
Chris A. Hughes fotografią zajmuje się od lat. Ostatnio jego pasją stało się kolekcjonowanie dawnych aparatów z niewywołanymi filmami. Znajduje tam wspaniałe historie.
rozwiń zwiń