Kultura

"Tatuażami zmieniam świat na kolorowo"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 16:11
- Każdy tatuaż zasługuje na to, by był jeden jedyny - mówi Sebastian Junior, w 2009 roku wybrany najlepszym tatuatorem ostatniego dwudziestolecia w Polsce.
Audio
  • Sebastian Junior: tatuażami zmieniam świat na kolorowo

Sebastian Junior, postać dość znana w środowisku tatuatorskim swój pierwszy tatuaż zrobił w roku 1997. Zaczynał od prostych wzorów - litery, smoki, herby. 12 lat później podczas Warszawskiego Konwentu Tatuażu został wybrany najlepszym tatuatorem ostatniego dwudziestolecia w Polsce. O sztukę tatuażu mistrza pytała Ela Burza.

- Duży tatuaż wygląda najlepiej. Jeśli ma zwalać z nóg i ma robić wrażenie musi być duży, adekwatny do miejsca - mówi Junior. - U faceta na ramieniu tatuaż nie może mieć 2 centymetrów, bo to wygląda komicznie - dodaje. 

Sebastian tatuuje od 15 lat, a zaczynał od działalności plastycznej. Dziś uważa, że najlepszą edukacją dla tatuażysty są podróże. - Nie można nauczyć się tatuowania na wysokim poziomie nie schodząc z trzepaka na własnym podwórku - mówi tatuator.

Junior dba, aby tatuaże jego klientów były wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. - Często przychodzą do mnie ludzie ze zdjęciami czyichś tatuaży. Nie można czegoś takiego robić. Każdy tatuaż zasługuje na to, by był jeden jedyny - mówi artysta. Posłuchaj audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4" i dowiedz się więcej o tej sztuce.

(pj)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Dziara - robić czy nie robić?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 09:30
15 proc. populacji ma tatuaże. Połowa nie jest zadowolona z tego, co ma narysowane.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciało, które mówi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 11:00
Co o ludziach mówią ich tatuaże i kolczyki? Kto i po co się na to decyduje?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdobiciele ciał i słodkie pin-up girls

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 21:00
Zbliża się druga edycja "Body Art Convention", największej w Polsce imprezy tatuatorsko - lifestylowej. O jej atrakcjach opowiedzieli w Czwórce Ernest Ponikowski i Artur Morbid Czapliński.
rozwiń zwiń