X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Twórczość Vedrany Rudan. Głos bezkompromisowej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 09:00
- Vedrana Rudan jest niezwykle barwną postacią, gwiazdą literatury i publicystyki. Kreuje się nieustannie, prowokuje i skandalizuje. Jest bardziej otwarta niż Elfriede Jelinek, jest jej więcej w przestrzeni publicznej - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Kempa, która na deski Teatru Dramatycznego w Warszawie przeniosła książkę chorwackiej pisarki "Miłość od ostatniego wejrzenia".
Audio
  • 1.12.18 Domagała się Teatru: twórczość Vedrany Rudan
Miłość od ostatniego wejrzenia - fragment plakatu do spektaklu Iwony Kempy
"Miłość od ostatniego wejrzenia" - fragment plakatu do spektaklu Iwony Kempy Foto: mat.promocyjne

Sztuka opowiada o świecie, w którym mężowie biją i zmuszają do współżycia żony. - Emocje i przekonania, które wkłada w usta swoich bohaterek Vedrana Rudan na temat współczesnego świata, roli kobiet, relacji w rodzinie i sytuacji społeczno-politycznej są mi bardzo bliskie. Bardzo ważna jest również dla mnie emocjonalność, wściekłość, gniew i odwaga. Sens i temperatura były tym, co zadecydowało, żeby się za to zabrać. Najważniejsze, że jest to bezkompromisowy głos kobiety, która w pewnym momencie zaczyna bardzo głośno mówić o tym, co ją boli - tłumaczyła Iwona Kempa.     

Na scenie Teatru Dramatycznego zobaczymy Karolinę Charkiewicz, Magdalenę Czerwińską, Annę Gajewską, Małgorzatę Niemirską i Agatę Wątróbską.

Więcej w nagraniu, również o spektaklu "Murzyni we Florencji" Teatru Nowego Proxima w Krakowie - przedstawieniu opartym na innej powieści Vedrany Rudan.

Gospodarzem audycji był Tomasz Domagała. 

Data emsiji: 1.12

Godzina emisji: 22.06

PR24/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Legnica: "Popiół i Diament". Dramat inspirowany

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 23:19
Teatr Modrzejewskiej w Legnicy przygotował na Święto Niepodległości premierę sztuki opartej na podstawie powieści Jerzego Andrzejewskiego i głośnego filmu Andrzeja Wajdy. Spektakl przygotowany został przez Marcina Libera i Małgorzatę Sikorską-Miszczuk, która była gościem Polskiego Radia 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stańczyk. Musical". Złoty Wiek wcale nie był taki złoty

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 08:00
Teatr Muzyczny w Chorzowie zaprasza na muzyczną podróż w czasie do Polski Jagiellonów. A wszystko po to, by przyjrzeć się z bliska mitowi polskiego Złotego Wieku.
rozwiń zwiń