X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016 Boks

Boks

01.07.2016 12:00
Boks
Foto: © 2012 / Comité International Olympique (CIO) / FURLONG, Christopher

Boks należy do najstarszych dyscyplin olimpijskich, nie tylko jeżeli chodzi o igrzyska ery nowożytnej. Po raz pierwszy olimpijski turniej bokserski odbył się w 1904 roku w St. Louis.

W turnieju w Rio de Janeiro, podobnie jak w Atenach, Pekinie i Londynie, będzie uczestniczyło 286 bokserów (w Sydney było ich 312), w tym - po raz drugi - 36 kobiet w trzech wagach. Rekordowe były igrzyska w Atlancie, gdzie rywalizowało 364 pięściarzy.

W Brazylii wystąpi dwóch Polaków - Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg).

W przeszłości biało-czerwoni odnosili wiele sukcesów. Szczególny okres triumfów polskiej szkoły boksu miał miejsce w latach 60. ubiegłego stulecia. Wtedy w trzech kolejnych igrzyskach Polacy zdobyli niemal 20 medali różnego koloru.

Pierwszy występ reprezentantów na olimpiadzie miał miejsce w 1924 roku w Paryżu. Na medale w tej dyscyplinie trzeba było jednak czekać aż do 1948 roku, kiedy to w Londynie Aleksy Antkiewicz zdobył brąz. Pierwsze złoto wywalczył w 1952 roku Zygmunt Chychła. Ostatnim polskim medalistą olimpijskim jest Wojciech Bartnik - brązowy w Barcelonie (1992).

W igrzyskach po raz pierwszy będą mogli startować nie tylko amatorzy, ale także profesjonaliści. Zrezygnowano też z kasków, by m.in. ułatwić publiczności rozpoznanie zawodników.

pk, bor, PAP

Tabela medalowa
Dziś w Rio
Boks - starty Polaków