X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00
RIO 2016 Pływanie synchroniczne
Section06

Pływanie synchroniczne

01.07.2016 12:00
Pływanie synchroniczne
Foto: © 2008 / Kishimoto/IOC / KISHIMOTO, Takamitsu

Pływanie synchroniczne jest jedną z trzech dyscyplin olimpijskich, w których startują wyłącznie kobiety. Nazywane "wodnym baletem" wymaga od zawodniczek wielu cech: siły, wytrzymałości, wdzięku, talentu artystycznego oraz umiejętności panowania nad oddechem.

Jako dyscyplina pokazowa na olimpiadzie pływanie synchroniczne pojawiło się w 1948 roku w Londynie, zaś po pierwszych mistrzostwach świata rozegranych w 1973 roku, przyszedł wreszcie czas na debiut w igrzyskach. W 1984 roku w Los Angeles rozdano w odmianie "wodnego baletu" pierwsze medale. Od tej pory zawodniczki nieprzerwanie rywalizują w tej konkurencji o olimpijskie laury.

Noty, wystawiane za występy pływaczek, przypominają punktację stosowaną w łyżwiarstwie figurowym - sędziowie oceniają oddzielnie występ techniczny oraz dają noty za wrażenia artystyczne.

Polek w Rio de Janeiro zabraknie.

pk, bor, PAP

Tabela medalowa
Section07
Dziś w Rio
Pływanie synchroniczne - harmonogram
Section21
Pływanie synchroniczne - informacje