X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00
RIO 2016 Siatkówka
Section06

Piłka siatkowa

01.07.2016 12:00
Siatkarze
SiatkarzeFoto: Wikipedia/Piotr Drabik

W igrzyskach siatkówka zadebiutowała w 1964 roku w Tokio. Jednocześnie odbyły się wówczas turnieje męski i żeński; do chwili obecnej zawody w tej dyscyplinie nieprzerwanie towarzyszą olimpijskim zmaganiom.

Polskie zespoły, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, mogą poszczycić się dobrymi osiągnięciami na poprzednich olimpiadach. Siatkarki zdobyły dwa razy brązowy medal olimpijski - na igrzyskach w 1964 roku w Tokio i cztery lata później w Meksyku.

Mężczyźni wywalczyli tylko jeden krążek, ale za to ten najcenniejszy. W 1976 roku w Montrealu drużyna prowadzona przez legendarnego Huberta Wagnera nie znalazła mocniejszych od siebie i stanęła na najwyższym stopniu podium. Polaków nazwano wówczas "mistrzami piątego seta", gdyż większość pojedynków (m.in. w półfinale i finale) rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w ostatniej partii.

W Rio de Janeiro biało-czerwoni mają szanse na powtórzenie tego sukcesu. Dwa lata temu zdobyli mistrzostwo świata i wielu kibiców ma nadzieję, że historia lubi się powtarzać. Myślami wracają bowiem do podopiecznych Wagnera, którzy w 1974 roku wywalczyli złoto MŚ, a dwa lata później na ich szyjach zawisły złote medale olimpijskie.

pk, bor, PAP

Zobacz więcej na temat: igrzyska olimpijskie Rio 2016
Tabela medalowa
Section07
Dziś w Rio
Siatkówka - starty Polaków