X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016 Siatkówka plażowa
Section06

Siatkówka plażowa

01.07.2016 12:00
Siatkówka plażowa
Foto: © 2008 / Kishimoto/IOC / KISHIMOTO, Tsutomu

Siatkówka plażowa to jedna z najbardziej atrakcyjnych i najmłodszych dyscyplin olimpijskich. Jako sport pojawiła się dopiero w latach 20. ubiegłego stulecia na słonecznych plażach Kalifornii, a pierwsze medale zostały rozdane w 1996 roku w Atlancie.

W siatkówkę plażową grają wyłącznie zespoły dwuosobowe. Z tego względu ta odmiana siatkówki ma nieco inne przepisy niż jej odmiana halowa, m.in. nie ma linii ataku, piłka nie może dotknąć siatki przy serwisie, a dotknięcie piłki przez blok traktuje się jak normalne odbicie.

W Rio de Janeiro Polskę będą reprezentowały trzy pary, w tym po raz pierwszy kobieca: Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Oprócz nich zagrają ćwierćfinaliści z Londynu Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, a także debiutanci Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

pk, PAP

Zobacz więcej na temat: igrzyska olimpijskie Rio 2016
Tabela medalowa
Section07
Dziś w Rio
Siatkówka plażowa - starty Polaków