Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: ciaśniej niż zwykle na podium, Haga ze złotem na 10 km "łyżwą"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 09:06
Marit Bjoergen wywalczyła w czwartek 12. w karierze medal olimpijski. W biegu na 10 km techniką dowolną w Pjongczangu zdobyła brąz i zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji wszech czasów multimedalistów zimowych igrzysk. Norweżka ma sześć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe. 
Od lewej: Charlotte Kalla, Ragnhild Haga, Marit Bjoergen i Krista Parmakoski
Od lewej: Charlotte Kalla, Ragnhild Haga, Marit Bjoergen i Krista Parmakoski Foto: EPA/DIEGO AZUBEL

Stawce multimedalistów przewodzi norweski biathlonista Ole Einar Bjoerndalen, który w latach 1998-2014 wywalczył trzynaście krążków (8-4-1) i wyprzedza rodaków specjalizujących się w biegach Bjoerna Daehlie - dwanaście (1992-1998, 8-4-0). 

44-letni Bjoerndalen dorobku już jednak nie powiększy, bowiem nie znalazł się w składzie reprezentacji na igrzyska w Pjongczangu.

W zestawieniu, w którym uwzględniono zdobywców co najmniej czterech złotych medali, znalazło się 37 sportowców. 

Najlepsi z biało-czerwonych są biegaczka Justyna Kowalczyk oraz skoczkowie Kamil Stoch i Adam Małysz. Kowalczyk ma w kolekcji pięć medali - dwa złote, srebrny i dwa brązowe, Stoch to dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, natomiast Małysz, który już zakończył karierę, wywalczył cztery krążki - trzy srebrne i brązowy.

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

PjongCzang 2018: Monika Hojnisz bardzo blisko podium, Kamil Stoch pokazał moc [7. DZIEŃ IGRZYSK NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 14:00
Podczas czwartkowych zawodów z dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz w biathlonie zajmując 6. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km. Polscy skoczkowie potwierdzili formę przed jutrzejszym konkursem na dużej skoczni w tym Kamil Stoch, który wypadł najlepiej w drugim treningu. Polska sztafeta w sankach zajęła ósmą lokatę. Tak relacjonowaliśmy dzisiejsze zmagania na arenach olimpijskich w Pjongczangu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

PjongCzang 2018: Pierre Vaultier obronił tytuł z Soczi. Mateusz Ligocki na 20. miejscu w snowcrossie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 08:20
Francuz Pierre Vaultier zwyciężył w rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowcross na igrzyskach w Pjongczangu. Powtórzył sukces z 2014 roku z Soczi. Mateusz Ligocki odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 20. miejscu.
rozwiń zwiń