Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Pierre Vaultier obronił tytuł z Soczi. Mateusz Ligocki na 20. miejscu w snowcrossie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 08:20
Francuz Pierre Vaultier zwyciężył w rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowcross na igrzyskach w Pjongczangu. Powtórzył sukces z 2014 roku z Soczi. Mateusz Ligocki odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 20. miejscu.
Pierre Vaultier (czerwony kombinezon) zdobył złoto w snowcrossie
Pierre Vaultier (czerwony kombinezon) zdobył złoto w snowcrossieFoto: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Wicemistrzem olimpijskim został Australijczyk Jarryd Hughes, a brązowy medal zdobył Hiszpan Regino Hernandez.

Początkowo Ligocki, choć dojechał na piątym miejscu w swoim ćwierćfinale, figurował w oficjalnych wynikach na stronie igrzysk jako zawodnik, który nie ukończył tego biegu.

Wcześniej w eliminacjach z udziałem 40 zawodników (na ich podstawie ustalono rozstawienie w 1/8 finału) Ligocki miał jeden z najsłabszych czasów.

Później jednak to skorygowano. Polak został sklasyfikowany na piątej pozycji w swojej serii ćwierćfinałowej, a łącznie na 20. miejscu.

Dla 35-letniego Ligockiego start w Pjongczangu jest czwartym występem na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.