X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Nie tylko filmami animowanymi Bielsko-Biała słynie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 17:00
Wycieczkę po Bielsku-Białej rozpoczynamy od wizyty w domu Reksia, Bolka i Lolka, Pampaliniego oraz innych postaci, z którymi wielu kojarzy się dzieciństwo. Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają bajki.
Audio
  • Radiowy spacer po mieście filmów animowanych i Fiata 126p (Jedyne takie miejsce/Lato z radiem)
Pomnik bohaterów filmów animowanych - Bolka i Lolka w Bielsku-Białej
Pomnik bohaterów filmów animowanych - Bolka i Lolka w Bielsku-Białej Foto: PAP/Andrzej Grygiel

- Klasycznie powstawały w ręcznych technikach. Animatorzy tworzyli rysunek po rysunku. Była to praca niezwykle czasochłonna, ponieważ do jednej bajki trzeba było narysować około 6 - 7 tys. rysunków – powiedziała Barbara Olek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Jednak to był dopiero początek pracy. - Później trzeba było te rysunki przekopiować na celuloidy, pomalować, a potem spotykały się z dekoracjami pod kamerą poklatkową – dodała rozmówczyni Małgorzaty Głogowskiej.

Ale Bielsko-Biała to nie tylko filmy rysunkowe. To właśnie tutaj w Fabryce Samochodów Małolitrażowych Polmo Bielsko-Biała do 2000 roku produkowana była licencyjna wersja polskiego Fiata 126p.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Sława Bieńczycka

Rozmawiała: Małgorzata Głogowska

Goście: Barbara Olek (Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej), Katarzyna Sylwestrzak (mieszkanka Bielska-Białej, przewodniczka beskidzka)

Data emisji: 29.06.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

abi