X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Gorzów Wielkopolski. Miasto położone na siedmiu wzgórzach

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 11:22
Historia tego miasta rozpoczyna się dopiero w 1945 roku – wtedy pojawiła się polska nazwa miasta. Na początku był to Gorzów nad Wartą. Miasto jak Rzym, położone jest na siedmiu wzgórzach.
Audio
  • Z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim (Lato z radiem/Jedynka)
Gorzów Wielkopolski
Gorzów Wielkopolski Foto: Pajor Pawel/Shutterstock

Gorzów Wielkopolski może się pochwalić najnowocześniejszą w Polsce filharmonią i pierwszym na świecie pomnikiem żużlowca. Miasto ma też swoją aleję gwiazd, ale zupełnie inną niż ta w Międzyzdrojach.

- To nie są ludzie znani z pierwszych stron gazet, ale ludzie, którzy dołożyli ręki, myśli i idei do rozwoju tego miasta – tłumaczyła przewodniczka Donata Ochwat.

Na początku w 1945 miasto zamieszkiwali robotnicy i zanim zaczęła osiedlać się tu inteligencja, minęło sporo czasu. Pierwszym artystą, który przyjechał do Gorzowa po 1945 roku był malarz Jan Korcz. W mieście znajduje się tablica upamiętniająca jego postać.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu, w którym mówiliśmy też o najstarszym polskim lodołamaczu, który stacjonuje w porcie w Gorzowie oraz udaliśmy się na pole golfowe.     

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Donata Ochwat (dziennikarka, pilotka turystyczna), Gustaw Nawrocki (kurator w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim), Łukasz Burak (prezes Stowarzyszenia Wodniaków), Witold Siwko (menadżer pola golfowego Zawarcie), Ryszard Bronisz (gorzowianin)

Data emisji: 27.08.2018

Godzina emisji: 9.12, 11.12

abi