X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Konkurs Chopinowski 2018

Dawne fortepiany w CV Janusza Olejniczaka i Ewy Pobłockiej

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 12:00
- To chopiniści o ogromnych umiejętnościach i wrażliwości - Andrzej Sułek opowiadał w Dwójce o polskich jurorach I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.
Audio
  • Dawne fortepiany w CV Janusza Olejniczka i Ewy Pobłockiej (Fortepianiści/Dwójka)
Janusz Olejniczak i Ewa Pobłocka
Janusz Olejniczak i Ewa PobłockaFoto: Grzegorz Śledź/Pr2

Paul Badura-Skoda 1200.jpg
Paul Badura-Skoda. Prekursor gry na dawnych instrumentach

Prowadzący audycję "Fortepianiści" zwrócił uwagę, że Ewa Pobłocka, mimo licznych nagrań muzyki Chopina, nie ma zbyt dużego doświadczenia w wykonywaniu jego muzyki na instrumentach historycznych. Jednak zdaniem Andrzej Sułka nie powinno to negatywnie wpłynąć na oceny pianistki, jako jurorki konkursu. - To artystka o tak bogatej osobowości, że będzie potrafiła dostrzec w wykonaniach uczestników konkursu odpowiednie wartości artystyczne.

Wiele do powiedzenia na temat występów będzie miał z pewnością Janusz Olejniczak, który jest jednym z pionierów wykonywania muzyki Chopina na dawnych fortepianach. - Warto tu zwrócić uwagę na płytę, na której odtworzył kształt i repertuar koncertu Chopina z Warszawy z roku 1830. To album, który do dziś budzi mój szczery zachwyt - mówił Andrzej Sułek.

W programie słuchaliśmy nagrań obojga jurorów. Andrzej Sułek mówił też o trudnościach wykonawczych, które czekają na uczestników konkursu w II etapie.

I Międzynarodowego Konkurs Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych odbędzie się w dniach 2-14 września 2018 roku. Do tej pory w cyklu "Fortepianiści" przedstawiliśmy sylwetki następujących jurorów: Nicolaia Demidenki i Tobiasa Kocha oraz Nelsona Goernera i Claire Chevalier.

Koch Demidenko.jpg
Chopin na dawnych instrumentach. Kogo docenią Koch i Demidenko

***

Tytuł audycji: Fortepianiści

Prowadzi: Andrzej Sułek

Data emisji: 19.08.2018

Godzina emisji: 16.00

bch/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak