Redakcja Programów Katolickich

Wielkanocne przesłanie papieża Franciszka do Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 13:24
Papież Franciszek podczas swojej pierwszej audiencji generalnej w Watykanie zachęcał Polaków, aby starali się wchodzić z coraz większą wiarą w Bożą logikę Krzyża.
Audio
  • Pierwszej audiencja generalna papieża Franciszka - relacja Marka Lehnerta (IAR)
Papież Franciszek podczas audiencji generalnej
Papież Franciszek podczas audiencji generalnejFoto: EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Nawet do swoich rodaków z Argentyny Franciszek mówił po włosku. Papież wezwał wiernych by w ostatnich dniach Wielkiego Tygodnia nieść innym “słaby płomień naszej wiary”.
Środowa audiencja rozpoczęła się od przejazdu Franciszka otwartym samochodem przez plac świętego Piotra. Ojciec Święty podkreślił następnie, że kontynuując środowe spotkania, przejmuje pałeczkę z rąk umiłowanego Benedykta XVI.
Franciszek zwracał się do wszystkich pielgrzymów w języku włoskim. Swoje słowo skierował także do Polaków, przypominając o rozpoczynającym się jutro Triduum Sacrum . "Starajcie się w tych dniach wchodzić w tych dniach wchodzić z coraz większą wiarą w bożą logikę, w logikę krzyża, która nie jest przede wszystkim logiką cierpienia i śmierci, ale miłości i darowania siebie, przynoszącą życie" - powiedział do Polaków papież Franciszek.
Audiencje generalne zostały wznowione dokładnie w miesiąc po ostatnim spotkaniu Benedykta XVI z wiernymi na placu świętego Piotra.

pg

Czytaj także

Niedziela Palmowa. Papież Franciszek przemówił po polsku

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 13:06
Dobrej drogi do Rio de Janeiro, gdzie w lipcu odbędą się Światowe Dni Młodzieży, życzył papież Franciszek w ośmiu językach, w tym po polsku, uczestnikom uroczystości Niedzieli Palmowej w Watykanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek składa Żydom życzenia w święto Pesach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 19:47
Papież Franciszek złożył rzymskiej gminie żydowskiej życzenia z okazji rozpoczynającego się święta Pesach. Żydzi przybyli do stolicy Imperium Rzymskiego przed chrześcijanami i są najstarszą wspólnotą Diaspory na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apartament jest już gotowy. Papież na razie nie chce się wprowadzić

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 15:15
Papieski apartament w Pałacu Apostolskim jest już gotowy, ale Franciszek na razie pozostanie w Domu Świętej Marty - poinformował rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografia papieża Franciszka trafiła do polskich księgarni

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 11:57
Kardynał Jorge Mario Bergoglio od początku konklawe był jego faworytem - uważa Grzegorz Polak, autor książki "Franciszek - papież wielkiej nadziei". To pierwsza polska biografia nowego papieża.
rozwiń zwiń