X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Bytyń, czyli bogate życie duchowe

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 12:00
„Kochane życie” zaprasza dziś do Wielkopolski, na poznańską ziemię. I mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z Autorem listu. Rozbudził wielkie nadzieje na kontynuację naszego wzajemnego kontaktu. Czekamy także na listy od Państwa.
Audio
Bytyń, czyli bogate życie duchowe
Foto: Glow Images/East News

Dziś w cyklu listów do Redakcji ktoś z rodu pedagogicznego. Posłuchajmy, co pisze Pan Andrzej Woźniak z miejscowości Bytyń (pierwsze historyczne wzmianki w roku 1322!), tym bardziej, że podpowiada on nam, jak można podróżować i nie zbankrutować. To aktualny temat na lato.

„Jestem nauczycielem na emeryturze, i o ile jestem zmuszony żyć bardzo skromnie w sferze materialnej (albo raczej nędznie), to moje życie w dziedzinie duchowej jest bardzo bogate.

Autostop to mój sposób na życie. To coś więcej niż przemieszczanie się w przestrzeni, to poznawanie ciekawych ludzi, dzielenie się radością z nimi, zawieranie znajomości i przyjaźni, to cała wielka FILOZOFIA w nowej, ewangelizacyjnej oprawie. Nie mając pieniędzy na bilet, „płacę” kierowcom, którzy mnie zabierają: życzliwą rozmową, uśmiechem, miłością bliźniego – daję im siebie, swoje towarzystwo.”

I dalej czytamy:

„Żyję bardzo intensywnie i zwiedzam, co się da, biorę udział w pielgrzymkach indywidualnych (do sanktuariów maryjnych, rok 2010 to była moja wielka wyprawa na Szlak Świętego Jakuba. W tym roku ponownie pójdę na Camino de Santiago). Rozwiązuję konkursy, krzyżówki, biorę udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.”

Ale żeby nie było tak tylko rozrywkowo, dodaje:

”W poznańskich kościołach na wiosnę odbywa się corocznie Maraton Biblijny. Jak zwykle tradycyjnie wziąłem w nim udział – czytałem Izajasza.”

Dalej jest jeszcze wiele rozważań nad tekstami z Biblii i artykułami z czasopism katolickich. Mnie szczególnie ucieszyła opinia że - cytuję: „najciekawsze tematy dla dzieci i młodzieży – a pisze to przecież pedagog – rozwija „Mały Gość Niedzielny”, którego z radością również czytam”.

I w moim domu jest ten GOŚĆ, jedyna gazeta, którą czyta mój dorastający wnuk. A że mam dobre zdanie o intelekcie tego mojego wnuka, więc też popieram tę gazetkę.

Kończy pan Andrzej hasłem jakże bliskim memu sercu, które brzmi: „Mieć 65 lat to ani grzech, ani żaden… wstyd!. Pozdrawiam serdecznie. Bardzo lubię nagrody książkowe.” I my Pana pozdrawiamy, może znajdziemy dla Pana jakieś ciekawe książki. A ja sama też uważam, że to nie wstyd być starym. Kocham moją starość. Kocham Kochane Życie!

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ustrzyki Dolne, czyli przypływ energii

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 12:00
Pierwszy dzień prawdziwych wakacji, lipiec. W naszym programie Familijnej Jedynki przez dwa miesiące będziemy przebywali w kręgu wielkich polskich rodów i w sanktuariach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Glinik Dolny, czyli ptaki mają głos

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 12:00
Autorkę dzisiejszego listu już Państwo kiedyś poznali. To ona pisała malowniczo o opuszczonej przez mieszkańców wsi. A co teraz słychać nowego w Rzeszowskim?
rozwiń zwiń